Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

neutroph1l

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı TV'ye bağlayıp görüntü alabiliyoruz fakat monitöre görüntü gelmiyor. Monitöre güç verince (PC'yi bağlamadığımız halde bile) beyaz ekran ve renkli çizgiler ve daha sonra da kararma oluşuyor. Monitörü başka bir sisteme bağladığımda da görüntü vermedi. Tüm bağlantıları aynı VGA kablosu ile yaptık. Monitörün bozuk olduğunu düşünüyorum, ne önerirsiniz?

Kabloyu değiştirin ve birdaha deneyin. Yine olmazsa düzelmesini 5-10 dakika falan bekleyin.

Monitör arızalı diye düşünüyorum ama emin olmak lazım.

Bu arada No Signal yazıyor mu?

Kabloyu değiştirin ve birdaha deneyin. Yine olmazsa düzelmesini 5-10 dakika falan bekleyin.

Monitör arızalı diye düşünüyorum ama emin olmak lazım.

Bu arada No Signal yazıyor mu?

Başka bir VGA ile kablosu ile denedim yine görüntü yok.

No Signal yazmıyor, dediğim gibi sadece beyaz ekran ve renkli çizgiler var. 2 gün önce ortaya çıktı bu sorun, eskiden psu bozulduğu zaman açılmıyordu o yüzden ilk başta sorun bilgisayardan diye düşündük. Ama bilgisayar açılıyor gördüğümüz kadarıyla bu yüzden başka bir olasılık düşünemedim ben.

Arkadaşlar bilgisayarı TV'ye bağlayıp görüntü alabiliyoruz fakat monitöre görüntü gelmiyor. Monitöre güç verince (PC'yi bağlamadığımız halde bile) beyaz ekran ve renkli çizgiler ve daha sonra da kararma oluşuyor. Monitörü başka bir sisteme bağladığımda da görüntü vermedi. Tüm bağlantıları aynı VGA kablosu ile yaptık. Monitörün bozuk olduğunu düşünüyorum, ne önerirsiniz?

RAM'lerin soket kısmını silgiyle silin üzerinde kir toz vb. şeyler kalmasın, sonra sildiğiniz kısımları peçeteyle silip tekrar deneyin.

Kablonuzu değiştirin bende VGA monitör kullaniyordum monitör bozuk sanmıştım ama kablo bozukmus siz farkli sağlam bı kabloyla test edin olmazsa monitör bozuk demek ki hdmi monitörlere yonelmenizi tavsiye ederim

Diğer konuları okudum, genelde bilgisayar kaynaklı sorunlar olduğu çok belli ama dediğim gibi ben tv'ye bağlayıp görüntü aldım, neden ram'le veya kablo ile ilgili bir sorun olsun? HDMI kablosu yok evde eğer sorun oradaysa alıp bi denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı