Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Efkanayd

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor tamamen siyah ekran. RAM'leri çıkarıp denedim ekran kartını silgiyle sildim DisplayPort yerine HDMI ile denedim yine yok.
Ekran kartı 12 pin girişli.

Bu sorunu zamanında çok yaşıyordum. Genellikle BIOS pilini çıkarıp 10 dakika falan bekliyorum. Sonra takıp çalıştırdığım da düzelmiş oluyor.

Bilgisayar çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor tamamen siyah ekran. RAM'leri çıkarıp denedim ekran kartını silgiyle sildim DisplayPort yerine HDMI ile denedim yine yok.
Ekran kartı 12 pin girişli.
Ramleri tek tek deneyin belki biri bozuktur.
bios pilini çıkarıp takabilirsiniz yukarıda söylenildiği gibi.
ekran kartı yerine onboard dan görüntü almayı deneyin belki o bozuktur.

Bende olmuştu
Birkaç arkadaş formatlamamı söylemişti ama bir kişi bana yardımcı oldu.
Yapman gereken CTRL-Shift-ESC Görev Yöneticisi'ni açıp appx devre dışı bırak demek bunu her açışında yaşıyorsan internetten appx nasıl kaldırılır adlı videolar var kolay gelsin.

Ekran kartım arızalandığı için arkadaşımdan bir kart ödünç aldım dün sistem sorunsuz çalışıyordu ekran kartını takınca görüntü alamadım bugün şimdi BIOS pilini çıkardım bekliyorum sonucu yazacağım.

Bende olmuştu.
Birkaç arkadaş formatlamamı söylemişti ama bir kişi bana yardımcı oldu.
Yapman gereken CTRL-Shift-ESC Görev Yöneticisi'ni açıp appx devre dışı bırak demek bunu her açışında yaşıyorsan internetten appx nasıl kaldırılır adlı videolar var kolay gelsin.

Dostum adam görüntü gelmiyor diyor sen Görev Yöneticisi'ni aç diyorsun :D

hocam bende de olmuştu görüntü yoktu ama ben açmıştım

hocam ben yanlış anladım sanırım bende ekran siyah ekrandı ben yanlış düşünmüşüm ekran hiç açılmıyormuş :D

hocam bende de olmuştu görüntü yoktu ama ben açmıştım

hocam ben yanlış anladım sanırım bende ekran siyah ekrandı ben yanlış düşünmüşüm ekran hiç açılmıyormuş :D
o zaman sorun ekran kartında ram de felan olabilir

Hocam bende de olmuştu görüntü yoktu ama ben açmıştım.

Hocam ben yanlış anladım sanırım bende ekran siyah ekrandı ben yanlış düşünmüşüm ekran hiç açılmıyormuş :D

O zaman sorun ekran kartında RAM de falan olabilir.

BIOS pilini çıkarıp takmak sorunu çözer hocam eski bilgisayarımda çok yaşardım.

Az önce yaptım ama sonuç aynı maalesef.

Geri
Yukarı