Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

NazDrovya

Hectopat
Merhabalar, oyun oynarken bir anda ekranda kareler belirdi ve ekran kapandı ama PC çalışmaya devam etti. Kapatıp açayım belki düzelir dedim ama PC çalışıyor görüntü gelmiyordu. RAM'leri çıkarıp taktım olmadı silgi ile silip denedim olmadı, BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı ekran kartını deneyeyim dedim söktüm VGA'yı anakarta taktım görüntü geldi büyük ihtimal ekran kartı bunu neden yapıyor veya neden arızalı chipsetden dolayı olabilir mi? Bunu birkaç kere daha yapmışdı aynı hafta içerisinde ya da VGA girişi mi sıkıntılı? Yardımcı olursanız sevinirim neredeyse 2 saatdir bunla uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, oyun oynarken bir anda ekranda kareler belirdi ve ekran kapandı ama PC çalışmaya devam etti. Kapatıp açayım belki düzelir dedim ama PC çalışıyor görüntü gelmiyordu. RAM'leri çıkarıp taktım olmadı silgi ile silip denedim olmadı, BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı ekran kartını deneyeyim dedim söktüm VGA'yı anakarta taktım görüntü geldi büyük ihtimal ekran kartı bunu neden yapıyor veya neden arızalı chipsetden dolayı olabilir mi? Bunu birkaç kere daha yapmışdı aynı hafta içerisinde ya da VGA girişi mi sıkıntılı? Yardımcı olursanız sevinirim neredeyse 2 saatdir bunla uğraşıyorum.

Kare gelip kapanması ekran kartı MOSFET'lerinde sorun olabileceğine işaret olabilir.
Ekran kartınız nedir?
Garantisi var mı?

Merhabalar, oyun oynarken bir anda ekranda kareler belirdi ve ekran kapandı ama PC çalışmaya devam etti. Kapatıp açayım belki düzelir dedim ama PC çalışıyor görüntü gelmiyordu. RAM'leri çıkarıp taktım olmadı silgi ile silip denedim olmadı, BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı ekran kartını deneyeyim dedim söktüm VGA'yı anakarta taktım görüntü geldi büyük ihtimal ekran kartı bunu neden yapıyor veya neden arızalı chipsetden dolayı olabilir mi? Bunu birkaç kere daha yapmışdı aynı hafta içerisinde ya da VGA girişi mi sıkıntılı? Yardımcı olursanız sevinirim neredeyse 2 saatdir bunla uğraşıyor.

Ekran kartından veya VGA kablosundan olabilir.

Kare gelip kapanması ekran kartı MOSFET'lerinde sorun olabileceğine işaret olabilir.
Ekran kartınız nedir?
Garantisi var mı?
r7 240 garantisi bulunmamakta bayadır kullanıyorum 3 seneyi aşkın belki
Eğer görüntü kablonuzu anakarta bağladınız ise ve çalışıyor ise sorun ekran kartında olmalıdır, fakat güç kaynağında da sorun olabilir.
anakarta bağladım anca çalışıyor

Ana.

Anakart Chipshet'inden dolayı olabilir bir yerde öyle görmüştüm tam bilmiyorum.

ekran kartın çok eskiyse bozulmuş olabilir bende yaşamıştım bi ara böyle bir sorun pc açılıyor çok sistem isteyen oyunlara girdiğimde kapanıyordu bilgisayarcıya götürdüm test yaptı işlemci testi sorun olmadı sonra ekran kartı testi yaptığında pc kapanıyordu

Geri
Yukarı