Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Ekran kartını çıkartıp anakartta giriş varsa monitörü oraya takıp ekran almaya çalış.

Görüntü gelirse ekran kartıyla alakalı bir sorun tam takılmamış olabilir, başka bir sorun olabilir.

Görüntü gelmezse, RAM'leri silgiyle silip tekrar tak.

Düne kadar görüntü alıyordum. HDMI kablo ile bağlıyorum.
Kablo bağlantılarını tekrar kontrol edin. Sistemdeki güç kaynağını arkasından bir kez kapatıp tekrar açın ve kabloyu da söküp başka bir HDMI portuna takmayı deneyin.

Monitör, ekran kartı, işlemci, bağlantı kablosu vb. bunların herhangi biri sebep olabilir. Kasayı TV'ye veya başka monitöre takıp dener misiniz?

Bilgisayarı açıyorum çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. BIOS pilini ve RAM'leri çıkarıp taktım yine de olmadı.

Bir de VGA girişini deneyin. Eğer olmuyorsa BIOS'u yeniden başlatın, onun için açma kapama düğmesine basılı tutun kapandıktan sonra elinizi çekmeyin, açılana kadar basmaya devam edin. BIOS kendini yeniden başlatacaktır. Eğer o zaman görüntü gelmezse bilgisayarınızı en yakın teknik servise gösterin.

Bir de VGA girişini deneyin. Eğer olmuyorsa BIOS'u yeniden başlatın, onun için açma kapama düğmesine basılı tutun kapandıktan sonra elinizi çekmeyin, açılana kadar basmaya devam edin. BIOS kendini yeniden başlatacaktır. Eğer o zaman görüntü gelmezse bilgisayarınızı en yakın teknik servise gösterin.

Zaten BIOS pilini takıp çıkardığımda BIOS resetlenmiyor mu?

Geri
Yukarı