Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

yigitJa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese mutlu günler dilerim. Bugün bilgisayarımı açtığımda görüntü alamadığımı fark ettim. DisplayPort kullanıyordum ve HDMI taksam bile görüntü alamadım. Klavye ve mouse dahil bütün parçalar çalışıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden sistemi ilk aldığımda yapıyordu RAM ve BIOS pilini çıkarıyordum ve power tuşuna basılı tutuyordum 30 saniye falan, sonra 10 dakika bekleyip takıyordum düzeliyordu. Tahminimce statik elektrik oluyordu benim sistemde. Kasayı değiştirdiğimde düzelmişti.

Asıl tersi olsa korkman gerekirdi. Düşünsene sistemin kapalı ama görüntü var. Aklıma direkt halka filmi geldi açıkçası. Şaka bir yana bazen basit olan en kolay gözden kaçandır. Ekranın güç kablosunun takılı olup olmadığını kontrol eder misin? Takılı ise ekranın son zamanlarda darbe aldı mı? Ya da yakın zamanda sürekli elektrik kesintisi olup geldi mi? Ben sorunun ekrandan fiziksel kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kasadan dolayı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Anakartında Debug LED ya da hata ledleri var mı?
Hiçbir hata LEDi yanmıyor

Win + CTRL + Shift + b bu yol ile ekran kartını yeniden başlatır mısınız?
Maalesef olmadı

Eskiden sistemi ilk aldığımda yapıyordu RAM ve BIOS pilini çıkarıyordum ve power tuşuna basılı tutuyordum 30 saniye falan, sonra 10 dakika bekleyip takıyordum düzeliyordu. Tahminimce statik elektrik oluyordu benim sistemde. Kasayı değiştirdiğimde düzelmişti.
Deneyeceğim

Hocam sistemi kasadan çıkarıp uzay montaj ile deneyin benim başıma geldinde öyle yapıyorum genelde düzeliyor eğer parçları farklı PC de test etme imkanınz varsa hepsini test edin.

Geri
Yukarı