Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Cloaqe

Decapat
Daha fazla  
Gigabyte 3060 12 GB
Ryzen 5 5600X
Kingston 32 GB RAM - 8 GB'lık bir modeli farklı
750 Power Supply
M.2 PCI 3.0 500GB SSD
120GB SSD
500GB HDD
120GB HDD
Anakart ASUS B350 Prime Plus.

Ekran kartı ve işlemciyi yeni değiştirdim. Kasaya taktım çalıştırdım. Fanlar dönüyor ışık geliyor ekran kartı çalışıyor işlemci çalışıyor anakartın ışıkları yanıyor. Kasa fanları dönüyor.

Normalde çalışan speaker hiç ötmüyor. Klavye ve mouse çalışmıyor ışıkları yanmıyor. Monitör no sinyal hatası veriyor. Bütün parçaları söküp taktım düzelme olmadı. RAM'leri sildim taktım yerini değiştirdim nafile.

Gigabyte 3060 12 GB.
Ryzen 5 5600X.
Kingston 32 GB RAM - 8 GB'lık bir modeli farklı.
750 Power Supply.
M.2 PCI 3.0 500GB SSD.
120GB SSD.
500GB HDD.
120GB HDD.
Anakart ASUS B350 Prime Plus.

Ekran kartı ve işlemciyi yeni değiştirdim. Kasaya taktım çalıştırdım. Fanlar dönüyor ışık geliyor ekran kartı çalışıyor işlemci çalışıyor anakartın ışıkları yanıyor. Kasa fanları dönüyor.

Normalde çalışan speaker hiç ötmüyor. Klavye ve mouse çalışmıyor ışıkları yanmıyor. Monitör no sinyal hatası veriyor. Bütün parçaları söküp taktım düzelme olmadı. RAM'leri sildim taktım yerini değiştirdim nafile.

Yeni işlemciyi takmadan önce BIOS'u son sürüme yükselttiniz mi?

Ben sistem toplarken işlemleri sıra ile yapıyorum. Mesela sizin durum için söyle yapardım. Çalışan sisteme işlemciyi ilk takıp ekran kartını takmadan anakart HDMI çıkışına bağlardım. Görüntü geliyorsa. Ekran kartımı takardım öyle de denerdim.
Siz şuan ekran kartını çıkartıp işlemcileri deneyin bence.
Şimdi araştırdım Anakartınız destekliyor ama Ryzen 5 5600X te dahili grafik birimi yokmuş.
Yani dediğim gibi deneyemezsiniz. Eski işlemciyi takın. O şekilde Ekran kartını deneyin. İkinci el veya sıfır diye yazmamışınız, bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı