Bilgisayar çalışıyor fakat açılmıyor

onurlu sorular

Hectopat
Durum şu anakart aldim. 2. el fanı falan var. Fanı ayrı geldi macunu yok işlemcinin tüm bağlantıları yaptim. Calisiyor fanlar falan ama ekrana görüntü vermiyor. No Signal yazıyor RAM'ları çıkardım BIOS sesi geliyor üç kere uzun dııııt dıııt. Dıııt diye ama RAM'ları takınca normal açılış sesini vermiyor. Bundan önceki kartım yanmıştı Power ışığı yanıp yanıp sönüyordu. Bunda normal yanıyor sadece açılış sesini vermeyip fan dönüyor ve görüntü yok. Termal macundan mıdır fakat işlemci isinmiyor.

Muhtemelen görüntü kartı ve ses kartı bozuk ama karşına simsiyah bir ekran çıkıyorsa ctrl+alt+del i dene ve karşına mavi ekranda görev yöneticisi vb şeyler yazıyorsa sorunun başkadır ama ctrl+alt+del çalışmıyorsa ekran kartı ve ses kartı çalışmıyor veya hasar görmüş olabilir

Muhtemelen görüntü kartı ve ses kartı bozuk ama karşına simsiyah bir ekran çıkıyorsa ctrl+alt+del i dene ve karşına mavi ekranda görev yöneticisi vb şeyler yazıyorsa sorunun başkadır ama ctrl+alt+del çalışmıyorsa ekran kartı ve ses kartı çalışmıyor veya hasar görmüş olabilir
Bios sesi gelmiyor acilistaki hocam fan boşa dönüyor hangi bilgisayalar açılırken ilk 2 saniyede ses çıkarır ya o yok

Yeni konular

Geri
Yukarı