Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

TunaK

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Geçenlerde dolabın içinde duran eski kasamı tekrar toplamak istedim. RAM ile HDD eksikti hepsini temin ettim ve anakartın üzerine sağlamca monte ettim. Ekran kartı yok onboard olarak çalıştırmak istedim bilgisayarı fakat güç düğmesine bastığım zaman gerekli tüm fanlar ışıklar vs. çalışıyor ancak monitöre görüntü vermiyor. Şu an kullandığım bilgisayarım da denedim RAM'i. Taktığım zaman 5 saniye falan görüntü vermiyor ondan sonra geliyor, ancak RAM'dan kaynaklı diyecek arkadaşlar için şu an bilgisayara takılı RAM'i tekrar taktığım zaman 5 saniye bekletip veriyor ekrana görüntüyü. Benim sorun fikirlerim: Anakart uzun süre yattığı için ve metal bir kasada olduğu için şu statik elektrik muhabbeti olabilir mi? BIOS pili olayı var onu birazdan deneyeceğim. Ancak şöyle trajikomik bir şey var ki, bilgisayara ekran kartı taktığım zaman VGA kablosunu ekran kartına takıyorum ve görüntü veriyor. Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı taktığım zaman görüntü alabiliyorum demişsiniz.. İşlemcinizin dahili grafik birimi olmayabilir bu durumda..

Anakart h55
İşlemci İ7 860

Hatırlıyorum ya vardı. Ancak o ekran kartıyla aldığım görüntüyü şansa aldım gibi hissediyorum
Hocam hemen küçük bir araştırma yaptım ve İ7 860'ın dahili grafik birimi olmadığını öğrendim.. Bende eski pc'mde İ5 650 kullanıyorum ama ekran kartını pc'den söküp denememiştim hiç, yüksek ihtimalle aynı teknolojide üretildikleri için benim eski pc'de de dahili grafik birimi yok

Hocam senin bulduğun konuyada şöyle bir kısaca baktığımda İ7 860'ın dahili grafik birimi olmadığı bunun için ekran kartı kullanması gerektiği, H55 anakartların 600 serisi İ3 ve İ5 işlemcilerden dahili grafik birimi olanlarla onboard üzerinden görüntü aktrabileceği falan yazıyor.. Yani arkadaşın problemi ekran kartı kullanırsa düzelecek 👍🏼

C
Hocam senin bulduğun konuyada şöyle bir kısaca baktığımda İ7 860'ın dahili grafik birimi olmadığı bunun için ekran kartı kullanması gerektiği, H55 anakartların 600 serisi İ3 ve İ5 işlemcilerden dahili grafik birimi olanlarla onboard üzerinden görüntü aktrabileceği falan yazıyor.. Yani arkadaşın problemi ekran kartı kullanırsa düzelecek 👍🏼
Cidden çok iyi hatırlıyorum ekran kartsız kullanıyordum. İşlemciyi hatırlamıyorum ama 1. nesillerden di sanki 700'lü seride tanıdık gibi geliyor emin değilim

C

Cidden çok iyi hatırlıyorum ekran kartsız kullanıyordum. İşlemciyi hatırlamıyorum ama 1. nesillerden di sanki 700'lü seride tanıdık gibi geliyor emin değilim
Hocam demek ki yanlış hatırlıyorsunuz.. Yani dahili grafik birimi olmayan bir işlemciyi ekran kartsız kullanamazsınız.. Acaba anakarta falan mı gömülüydü dahili grafik birimi diyeceğim ama böyle bişey var mı inanın bunu hiç bilmiyorum.. Daha önce ne işittim ne araştırdım ne de deneyimledim böyle bişeyi.. 1 nesil İntel İ serisi işlemcilerin bazılarında dahili grafik birimi varmış zaten fakat sizin bahsettiğiniz işlemcinin (İ7 860) dahili grafik birimi yok malesef..

Hocam demek ki yanlış hatırlıyorsunuz.. Yani dahili grafik birimi olmayan bir işlemciyi ekran kartsız kullanamazsınız.. Acaba anakarta falan mı gömülüydü dahili grafik birimi diyeceğim ama böyle bişey var mı inanın bunu hiç bilmiyorum.. Daha önce ne işittim ne araştırdım ne de deneyimledim böyle bişeyi.. 1 nesil İntel İ serisi işlemcilerin bazılarında dahili grafik birimi varmış zaten fakat sizin bahsettiğiniz işlemcinin (İ7 860) dahili grafik birimi yok malesef..
Aa evet anakarta gömülü işlemci

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı