Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

TunaK

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Geçenlerde dolabın içinde duran eski kasamı tekrar toplamak istedim. RAM ile HDD eksikti hepsini temin ettim ve anakartın üzerine sağlamca monte ettim. Ekran kartı yok onboard olarak çalıştırmak istedim bilgisayarı fakat güç düğmesine bastığım zaman gerekli tüm fanlar ışıklar vs. çalışıyor ancak monitöre görüntü vermiyor. Şu an kullandığım bilgisayarım da denedim RAM'i. Taktığım zaman 5 saniye falan görüntü vermiyor ondan sonra geliyor, ancak RAM'dan kaynaklı diyecek arkadaşlar için şu an bilgisayara takılı RAM'i tekrar taktığım zaman 5 saniye bekletip veriyor ekrana görüntüyü. Benim sorun fikirlerim: Anakart uzun süre yattığı için ve metal bir kasada olduğu için şu statik elektrik muhabbeti olabilir mi? BIOS pili olayı var onu birazdan deneyeceğim. Ancak şöyle trajikomik bir şey var ki, bilgisayara ekran kartı taktığım zaman VGA kablosunu ekran kartına takıyorum ve görüntü veriyor. Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aa evet anakarta gömülü işlemci
Hocam anakart gömülü olan işlemciler genellikle "M" ibareli yani mobil işlemcilerdir. Bazı uyduruk firmaların İ7-İ5 gibi model isimli 1. 2.nesil İntel işlemcileri yeni bir oyun bilgisayarı yada performanslı bir bilgisayarmış gibi göstermek ve bundan kar etmek amaçlı satışa sunmasıyla tekrardan piyasaya yayılan işlemcilerdir ve bu "M" modeli işlemcilerin çoğu dahili grafik birimine sahipler diye biliyorum

Hocam anakart gömülü olan işlemciler genellikle "M" ibareli yani mobil işlemcilerdir. Bazı uyduruk firmaların İ7-İ5 gibi model isimli 1. 2.nesil İntel işlemcileri yeni bir oyun bilgisayarı yada performanslı bir bilgisayarmış gibi göstermek ve bundan kar etmek amaçlı satışa sunmasıyla tekrardan piyasaya yayılan işlemcilerdir ve bu "M" modeli işlemcilerin çoğu dahili grafik birimine sahipler diye biliyorum
Peki görüntü gelmeme sebebi ne olabilir

Peki görüntü gelmeme sebebi ne olabilir
Eğer işlemcinizin dahili grafik birimi varsa ve onboard üzerinden görüntü alamıyorsanız muhtemelen anakartı görüntü çıkış soketinde bir problem vardır.. Yada işlemcinizin grafik birimiyle alakalı bir sorun olabilir, düzgün bir bilgisayarcı gösterebilirsiniz

Eğer işlemcinizin dahili grafik birimi varsa ve onboard üzerinden görüntü alamıyorsanız muhtemelen anakartı görüntü çıkış soketinde bir problem vardır.. Yada işlemcinizin grafik birimiyle alakalı bir sorun olabilir, düzgün bir bilgisayarcı gösterebilirsiniz
Pazartesi götüreyim tekrar yazarım buraya

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı