Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Kokoreç232

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba benim sorunum şu bilgisayarım geçen akşam elektrik kesintisi gibi kapanıp açıldı (lamba çalışmaya devam etti yani elektrik kesintisi değildi) ama PC tuhaf davranıp dondu kapatıp açtığımda ise klavye mouse çalışmıyordu. Monitörde dahil olarak bundan önce bu tür donmalar çok oluyordu. PC'ye res atıyordum baktım olmadı biraz bekliyor öyle res atıyordum düzeliyordu. Bu sefer düzelmedi bilgisayarın kapağını açıp BIOS pilini takıp çıkardım RAM'lerin yerini değiştim, RAM'leri teker teker çalıştırmayı denedim, ekran kartını takıp çıkarmaya çalıştım PC'yi çalıştırıp sonra monitörü prize takmayı denedim, olmadı.
Sadece klavye mouse çalışmaya başladı BIOS pilini tak çıkar yaptıktan sonra. Nasıl düzeltebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba benim sorunum şu bilgisayarım geçen akşam elektrik kesintisi gibi kapanıp açıldı (lamba çalışmaya devam etti yani elektrik kesintisi değildi) ama PC tuhaf davranıp dondu kapatıp açtığımda ise klavye mouse çalışmıyordu. Monitörde dahil olarak bundan önce bu tür donmalar çok oluyordu. PC'ye res atıyordum baktım olmadı biraz bekliyor öyle res atıyordum düzeliyordu. Bu sefer düzelmedi bilgisayarın kapağını açıp BIOS pilini takıp çıkardım RAM'lerin yerini değiştim, RAM'leri teker teker çalıştırmayı denedim, ekran kartını takıp çıkarmaya çalıştım PC'yi çalıştırıp sonra monitörü prize takmayı denedim, olmadı.
Sadece klavye mouse çalışmaya başladı BIOS pilini tak çıkar yaptıktan sonra. Nasıl düzeltebilirim?
Ekran kartını bence oturtamadınız onu iyice bi çıkarıp oturtun.

Monitör güç kablosunu değistirme imkanınız varsa değiştirin. Bende benzer bir sorun yaşadım kabloyu çıkardım bekledim falan filan. En son fişi topraklamaya değdirdim sonra bir daha taktım çalıştı.

Arkadaşlar hepinizin önerisi için teşekkür ediyorum yarın bilgisayarcıya götüreceğim verdiğiniz öneriler olmadı bilgisayarımda eski olduğu için çok kurcalamak istemedim.
Cevap PC geldiğinde sizlerle.
Arkadaşlar ekran kartım ne yazık ki yanmış 600 liraya çıkma ekran kartı alacağım. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı