Bilgisayar çalışıyor yalnız hiç bir şekilde görüntü vermiyor

LaStsamuRai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
İmzamda yazılı olan sistemde power supply sorunu yaşıyorum; bilgisayar çalışıyor yalnız hiç bir şekilde görüntü vermiyor. Klavye-mouse a bile güç gitmiyor.
İşlemci, ram ve anakart herşeyi denedim ama sorun çözülmedi geriye tek psu kalıyor.
Ekran kartı şuan için kullanmıyorum, psu garantiye gidip gelene kadar 300-400W lık bir psu takabilir miyim?
Sormak istediğim bir diğer konu ise anakartta 8 pin cpu girişi var, 4 pin taksam bir sorun olur mu ? Genel olarak psularda 4 pin varda.

Merhaba arkadaşlar,
İmzamda yazılı olan sistemde power supply sorunu yaşıyorum; bilgisayar çalışıyor yalnız hiç bir şekilde görüntü vermiyor. Klavye-mouse a bile güç gitmiyor.
İşlemci, ram ve anakart herşeyi denedim ama sorun çözülmedi geriye tek psu kalıyor.
Ekran kartı şuan için kullanmıyorum, psu garantiye gidip gelene kadar 300-400W lık bir psu takabilir miyim?
Sormak istediğim bir diğer konu ise anakartta 8 pin cpu girişi var, 4 pin taksam bir sorun olur mu ? Genel olarak psularda 4 pin varda.

En büyük etken ekran kartıdır psu için.
Ekran kartı modeli nedir ?

O 8 Pin yuvası işlemci yüke girdiğinde ekstra bir güce ihtiyaç duyduğunda lazımdır. 4 Pin'i tak çalışması lazım. Eğer yüke girdiğinde kapanırsa PC, BIOS'dan güç tasarrufu moduna geç ve işlemcinin Turbo Boost özelliğini kapat.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı