Bilgisayar çok çalıştırıldığı zaman yanar mı?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarımı bir süre kullandığım zaman ortalama 3-4 saat, kasadan hafif cızırtı geliyor. Muhtemelen fanlardan diye düşünüyorum. Cızırtı çok sürerse bilgisayarıma bir şey olur mu? Bilgisayarım çok uzun süre açık kalırsa bir şey olur mu? Ayrıca bilgisayarımda soğutucu var mı yok mu nereden öğrenebilirim? Kasa dışında 3 arkasında 1 fan var bir de AMD işlemci fanı var.

Kasam: POWERBOOST VK-P1900B 500W
İşlemcim: AMD 5 3600

Teknoloji şans işi, elinizdeki PSU iyi değil, ama kesinlikle yanar diye bir şey söylemek yanlış olur.

Değiştirme gibi bir imkanım yok ve günde en az 10 saat bilgisayar açık oluyor. Hatta 14-15 saat diyebilirim. Çok sıkıntı olur mu zorlanır mı bilgisayar? Bu tıkırtı seslerin sebebi nedir? Ayrıca PSU yanarsa, işlemci, anakart vesaire yanıyor mu yoksa sadece PSU değiştirmemiz mi gerekir?

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarımı bir süre kullandığım zaman ortalama 3-4 saat, kasadan hafif cızırtı geliyor. Muhtemelen fanlardan diye düşünüyorum. Cızırtı çok sürerse bilgisayarıma bir şey olur mu? Bilgisayarım çok uzun süre açık kalırsa bir şey olur mu? Ayrıca bilgisayarımda soğutucu var mı yok mu nereden öğrenebilirim? Kasa dışında 3 arkasında 1 fan var bir de AMD işlemci fanı var.

Kasam: Power Boost VK-P1900B 500W.
İşlemcim: AMD 5 3600.

Öncelikle bilgisayarında soğutucu olmasa plastik erir alev alır. Yani bilgisayarında en az (1 ekran kartı, 1 işlemci, 2 kasa) en minimum 4 tane fan bulunur. Arkadaşların yazdığı gibi güç kaynağını değiştiriniz. Fakat bilgisayarınızda soğutucu var. Cızırtı dediğiniz fan sesi de olabilir incelemek lazım.

Ben bu zamana kadar patlayan bilgisayar haberi görmedim. En kötü içindeki kapasitörler şişer, patlar. Bu da size zarar vermez. Bilgisayar bu kadar sıcak olursa zaten kapanacaktır. En fazla prizden yangın çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı