Bilgisayar çok geç açılıyor

LeDieux

Hectopat
Selamlar, bilgisayarım son 4 gündür iki veya 3 dakika sonra ekran geliyor. Çalışıyor görüntü gelmiyor ve görüntü geldiği zaman ise böyle bir yazı çıkıyor. Neden olabilir? Yardım ederseniz sevinirim.
IMG_20200420_100818.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeşim ssd kullanıyor musun? Kullanmıyorsan hard diskinin modelini ve kaç yılında aldığını söyler misin?
Ssd yok hard diskin markası wd blue 1 tb 2016-2017 gibi aldım
Bios pilinizi kontrol edip değiştiriniz.
Bu hatanın bir sebebi de bios pilinin bitmesidir.
Bilgisayarınız açıldığında saatiniz sıfırlanıyor mu?
Hayır sıfırlanmıyor açıldığında bir sorun olmuyor sadece geç açılıyor 2 3 dk bekliyorum sonrasında herşey normal

Ssd yok hard diskin markası wd blue 1 tb 2016-2017 gibi aldım

Hayır sıfırlanmıyor açıldığında bir sorun olmuyor sadece geç açılıyor 2 3 dk bekliyorum sonrasında herşey normal
HDD'yi ve RAM'leri söküp bağlantı kurulan kısımları silgiyle sil. Bunları yaptıktan sonra hala aynıysa sorun yazılımsal da olabilir temiz bir format atıp tekrar dene.

HDD'yi ve RAM'leri söküp bağlantı kurulan kısımları silgiyle sil. Bunları yaptıktan sonra hala aynıysa sorun yazılımsal da olabilir temiz bir format atıp tekrar dene.
Tamamdır sağol deneyeyim
Düzeldi sağolasın

Son düzenleme:

Geri
Yukarı