Bilgisayar çok uzun sürede açılıp kapanıyor

Yuwmi

Hectopat
Bilgisayarım birden çok yavaş açılmaya ve kapanmaya başladı. Anlamadığım bilgisayarım daha 3 aylık Windows SSD üzerine kurulu, bir de fark ettiğım olay bilgisayar açılırken fanlar 1-2 saniyeliğine duruyor. İlk aldığım zamanlar hızlı açılıyordu niye boyle oldu bilgisi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım birden çok yavaş açılmaya ve kapanmaya başladı. Anlamadığım bilgisayarım daha 3 aylık Windows SSD üzerine kurulu, bir de fark ettiğım olay bilgisayar açılırken fanlar 1-2 saniyeliğine duruyor. İlk aldığım zamanlar hızlı açılıyordu niye boyle oldu bilgisi olan?

PC açılırken Boot ekranındamı bekletiyor Windows ekranında mı? Daha ayrıntılı anlatmanız lazım.

Benim ki Boot ekraninda bekliyor.

Sorun bu noktada her şey olabilir. BIOS'tan Fast Boot seçeneğini aktif edin. Anakart logosunu kaldırın. Logoyu kaldırmamızın sebebi Boot ederken işte hangi aygıtları PC tanıyor bakıyor yazı şeklinde yazar böyle yazmak yerine bir anakart logosu koyarak daha güzel görüntü sağlarlar. Biz kaldırıcaz bakıcaz kş hangi aygıtı parçayı Boot ederken sistem takılıyor ya da bekliyor. RAM olabileceğini düşünüyorum SSD'den ziyade. Eğer ki bir HDD varsa sorun oda olabilir. İsterseniz adımları tek tek anlatırım.

Sorun bu noktada her şey olabilir. BIOS'tan Fast Boot seçeneğini aktif edin. Anakart logosunu kaldırın. Logoyu kaldırmamızın sebebi Boot ederken işte hangi aygıtları PC tanıyor bakıyor yazı şeklinde yazar böyle yazmak yerine bir anakart logosu koyarak daha güzel görüntü sağlarlar. Biz kaldırıcaz bakıcaz kş hangi aygıtı parçayı Boot ederken sistem takılıyor ya da bekliyor. RAM olabileceğini düşünüyorum SSD'den ziyade. Eğer ki bir HDD varsa sorun oda olabilir. İsterseniz adımları tek tek anlatırım.

Hocam SSD yok ve RAM'ler 1600 MHz anakart eski ondandir.

Hocam SSD yok ve RAM'ler 1600 MHz anakart eski ondandir.

Vallahi seni konu sahibi sandım öyle yazdım nicke bakınca anladım farklı biri. RAM'lerini sök RAM'leri tek ama iki RAM'in varsa birini al bütün slotlara tak. Öyle dene sonra diğer RAM'e geç onu da slotlara tek tek takarak dene. Klavye fare kulaklık hoperlör. vs sök. Daha sonra BIOS'tan da Fast Boot'u açmayı unutma. Sorun HDD'de olabilir. Sadece bir tane HD'den olduğu için onun için bir test yapamayız. Anakart logosunuda kaldır.

Geri
Yukarı