Bilgisayar çok yavaş açılıyor

EnsarT57

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar, bilgisayarım Windows Update yaptıktan sonra çok geç açılmaya başladı. Normalde Power tuşuna bastıktan sonra 5-7 saniye aralığında açılan bilgisayar artık 30 saniye gibi bir sürede açılıyor. Bilgisayarı eskiden yeniden başlattığım zaman fan durup tekrar çalışmaya başlıyordu o zaman uzun sürüyordu. Şu an aynı şey bilgisayarı açarken oluyor sanki bilgisayarı yeniden başlatıyormuşum gibi açılıyor. Fan duruyor, tekrar çalışmaya başlıyor vesaire.

Anakartım: B450M S2H V2.
SSD'im: SanDisk 500GB Ultra 3D M.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleştirmeleri işletim sisteminde sonradan tespit edilen problemlerin giderilmesi ve yeni özellikler eklenmesi amacıyla yayınlanır ve sisteminizi sorunsuz olarak kullanabilmeniz için yüklemeniz önemle önerilir.

Bununla beraber yüklenen güncelleştirmeleri yüklememek veya kaldırmak ve bunun sonucunda doğabilecek problemlere rağmen bu şekilde kullanım tercihi ve sorumluluğu size aittir.

denetim masası> programlar ve özellikler> yüklü güncelleştirmeleri görüntüle kısmından yüklenmiş güncelleştirmeleri görüntüleyebilir ve güncelleştirme üzerine sağ tıklayarak kaldırabilirsiniz. Bazı önemli sistem güncelleştirmelerinin hiçbir şekilde yüklendikten sonra kaldırılamayacağını belirtmek isterim.

Windows 10'da güncelleme sonrasında bu tip durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya yukarıda belirtildiği gibi yapılan güncellemeleri kaldırın, verilen komutla sistem dosyalarını onarın/sistem geri yükleme yapın ya da 1-2 gün daha bekleyin durumu izleyin bazen güncellemeden 1-2 gün sonrasında düzelebiliyor hocam. Ve sisteminizi de tam belirtebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı