Bilgisayar çok yavaşlamaya başladı

Arda0352

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı hemen hemen 1-2 sene oluyor. Daha öncekine göre çok daha yavaş çalışıyor ve bu birden oldu. Acaba bilgisayarda virüs mü var diye şüphelendim ama virüs taraması yaptığım halde bir şey çıkmadı. Şimdi hard disk kullandığın için olabilir diyenler çıkabilir ama anormal bir yavaşlıkta bayağı bir şeyler silmeyi de denedim ancak olmadı. Bilgisayarıma format atmak istemiyorum o yüzden bir çözümü olduğunu düşünenler yardımcı olursa sevinirim.

Bilgisayarımı alalı hemen hemen 1-2 sene oluyor. Daha öncekine göre çok daha yavaş çalışıyor ve bu birden oldu. Acaba bilgisayarda virüs mü var diye şüphelendim ama virüs taraması yaptığım halde bir şey çıkmadı. Şimdi hard disk kullandığın için olabilir diyenler çıkabilir ama anormal bir yavaşlıkta bayağı bir şeyler silmeyi de denedim ancak olmadı. Bilgisayarıma format atmak istemiyorum o yüzden bir çözümü olduğunu düşünenler yardımcı olursa sevinirim.
Belli adımları zaten yaptıysanız eğer temp dosyalarını temizleyip gereksiz kalıntı dosya vs ne varsa silin silinen programlarından kalan. Veya alternatif olarak yeni bir profil oluşturabilirsiniz. Kısa vadede işe yarayabilir.

Merhaba. Temiz bir OS kurulumu isini halledecekdir.

Artı -1 Eksi
HDD' ye hız testi yap,
Başlangıçta açılan uygulamaları devre dışı bırak,
Çalıştıra tıkla, ''%temp%'' yaz. Çıkan hepsini sil.
Program silsen bile kalıntı kalır, onları da sil.
Bilgisayara sağ tıkla, özellikler de. Gelişmiş sistem ayarları > performans > en iyi performans ayarına tıkla.

Hala yaparsa format tek çare.

HDD kullandığınız için yavaşlama yaşıyorsunuz. Zamanla Windows şişiyor, temiz kurulum ya da ayarlardan bilgisayarı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Bu programın size yardımcı olacağını düşünüyorum, kayıt defteri üzerinde gereksiz şeyleri temizlesin:

Sorunu çözdüm. Sanırım Kaspersky ile tarattım bilgisayarda trojan çıktı. Bilgisayarım eski hızına kavuştu ama tedirgin oldum. Sizce yine de format atmalı mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı