Bilgisayar CPU yerine RAM yiyor

temparda

Hectopat
GT 420 2 GB.
8 GB RAM.
4 çekirdek.
i3 6100 CPU.
Şu an %10 CPU %48 RAM yiyor, sorun nedir?
Technopat'in sitede gösterdiğini yaptım ama bende NVIDIA denetim masasında program düzenlerken entegre grafik yüksek performans falan seçme yeri yok. Yardım edin.

O dediğiniz seçenekler sanırsam sadece laptopda var.Ekran kartını kullanabilmek için monitörle GT420'den görüntü alman lazım.(Problemini pek anlamadım sistemin boşta çok ram harcaması mı?)

Ne konuda sorun yaşadığınızdan tam olarak bahsedebilir misiniz? Entegre grafikle ilgili konular genellikle laptoplar için açılıyor, siz zaten harici bir ekran kartına sahipsiniz ve donanımınız, verdiğiniz bilgilere göre masaüstü bir bilgisayar. Ayrıca sistem ihtiyaç duyduğu kadar kaynak kullanır. %10 CPU ve %48 RAM kullanımı her zaman geçerli değildir. Düşük CPU kullanımı, işlemci gücüne az ihtiyaç olduğunu gösterir. %48 RAM kullanımı ise orta seviye RAM kullanımına ihtiyaç olduğunu gösterir. Bir problem görememekle birlikte, sizden gelen yeni bilgiler doğrultusunda daha net şekilde yardımcı olabiliriz. RAM tüketimini azaltmak için görev yöneticisini açıp, başlangıç kısmından başlangıç uygulamalarından size lazım olmayanları kapatabilirsiniz. Ayrı arka plan uygulamalarını da 'Ayarlar > Gizlilik > Arka Plan Uygulamaları' kısmından kapatabilirsiniz. Son olarak 'Ayarlar > Oyun > Oyun Modu' kısmından oyun modunu aktif edebilirsiniz. Temel olarak RAM tüketimini azaltacak, oyun performansının yükselmesini sağlayacak ayarlar, Windows kaynaklı bunlardır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı