Bilgisayar diski görmüyor

INEVITABLE

Hectopat
Bilgisayarım son 2 gündür bayağı bir yavaşladı. 2 gündür de pek kullanmıyorum Steam, Valorant açarken hata veriyor açılmıyor şimdi bilgisayarıma girdim orada t diskimin görünmediğini fark ettim. Oyunlarım falan hep bu diskteydi fotoğraftan anlarsınız zaten.

Ne yapmalıyım?
Bilgisayarım son 2 gündür bayağı bir yavaşladı. 2 gündür de pek kullanmıyorum Steam, Valorant açarken hata veriyor açılmıyor şimdi bilgisayarıma girdim orada t diskimin görünmediğini fark ettim. Oyunlarım falan hep bu diskteydi fotoğraftan anlarsınız zaten.

Ne yapmalıyım?

Diske tıkladığımda biraz bekletti sonra biçimlendir çıktı biçimlendirirsem tüm oyunlarım gider. Başka bir çözüm var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-25_203103.png
    resim_2021-09-25_203103.png
    95,8 KB · Görüntüleme: 32
  • resim_2021-09-25_203534.png
    resim_2021-09-25_203534.png
    103,3 KB · Görüntüleme: 28
Windows Arama kısmına Bilgisayar Yönetimi yaz, çıkan pencereden Disk Yönetimi kısmına gir, T diskinin bulunduğu kısımda en solda Disk 2 yazar büyük ihtimalle, ona sağ tıkla ve Diski başlat de. Eğer bu seçenek yoksa veya hata verirse bilgisayarını kapat, diski sök ve bilgisayarını aç. Sonrasına tekrar kapat ve diskin kablolarını tak, gelecektir. Eğer bunlar işe yaramamışsa Disk S.M.A.R.T yazılımı indirerek diskinin sağlığını kontrol et. Diskinin ömrünün bitip bitmediğini anlayabilirsin. Benim diskimde aynı sorunu veriyordu 4TB olduğu için sonuna kadar kullanmaya çalışıyorum birinci yöntemle.

Yeni konular

Geri
Yukarı