Bilgisayar diski görmüyor

ronaldofanboy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce GTX 1050 Ti, Ryzen 5 Pro 4650g 8 GB RAM (single channel) 2400 Mhz, B450M Pro M2 Max 480 GB SSD
Bilgisayarım diski görmüyor. Açılışta direkt BIOS'a giriyor, bunu sebebi nedir? Her şeyim orada kuruluydu. 480 GB'lık SSD idi. Bunun sorunu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka pc varmı elinde sata ile kontrol yapabileceğin yada başka sata kablon yada anakart üstünde başka sata girişi. Direk Görmeme sorunu bende olmuştu ama kablo sorunu idi.

Hangi marka SSD kullanıyorsunuz James Donkey gibi SSD'lerde BIOS görmüyor bazen.

Kioxia SSD.
Başka PC var mı? Elinde SATA ile kontrol yapabileceğin ya da başka SATA kablon ya da anakart üstünde başka SATA girişi. Direk görmeme sorunu bende olmuştu ama kablo sorunu idi.

Başka PC yok zaten bilgisayari yaptırıyorum bilgisayarcı diski görmüyor diyor yaptırınca diski görüyor ama 20 gün sonra aynı şeyi tekrar yapıyor.

Kioxia SSD.

Başka PC yok zaten bilgisayari yaptırıyorum bilgisayarcı diski görmüyor diyor yaptırınca diski görüyor ama 20 gün sonra aynı şeyi tekrar yapıyor.
Hocam kasa gözümün önünde olsa birşey diyebilirim dediğim gibi kablolarda olabilir. Yada ssd yazılımsal sorun veriyordur bu konuda en iyi yöntem format değil SSDye reset atmak ama bunu ben bilmiyorum oxyd bilişim bana yapmıştı.

Geri
Yukarı