Bilgisayar donanımları ve çevre birimlerinde nelerin 2. eli alınır?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Mesela monitör 2.el alınabilir mi yoksa sıfır mı alınmalı? Ekran kartı 2.el alınabilir mi yoksa sıfır mı alınmalı veya her şeyin 2.eli alınabilir mi? Özellikle doların artmasıyla artık sıfır PC donanımı ve çevre birimi almak imkansız oldu o yüzden nelerin 2.eli alınabilir merak ediyorum.

Mesela monitör 2.el alınabilir mi yoksa sıfır mı alınmalı? Ekran kartı 2.el alınabilir mi yoksa sıfır mı alınmalı veya her şeyin 2.eli alınabilir mi? Özellikle doların artmasıyla artık sıfır PC donanımı ve çevre birimi almak imkansız oldu o yüzden nelerin 2.eli alınabilir merak ediyorum.

İşlemcinin alınabilir tabii kontrol etmek şartı ile.
Anakart kasa RAM'ler alınabilir.
Monitörün kozmetik sorunu yok ise alınabilir.
Ekran kartını mutlaka test etmek şartı ile alınabilir.
Her şeyden önce aldığın ürünlerin fatura ve garantileri olması lazım.

Ekran kartı 2. el alınabilir çünkü 0 modeliyle arada ki fark 2000 TL olabiliyor. Onun dışında işlemci ve anakart da temizse alınabilir SSD RAM ve monitöre 2. elde bence bulaşılmaz.

İşlemci RAM kasa 2. el için en risksiz parçalar. 2. el kule tipi soğutucularda da sıkıntı olma ihtimali aşırı düşük.

Son düzenleme:
@zeki1981 kozmetik sorundan önce ölü piksel gibi şeylere bakmak gerekmez mi? Tabii kozmetikten kastınız ölü piksel vb. şeyler değil ise.

@Nathann Drake RAM ve SSD'yi anlayabiliyorum fakat neden monitöre 2.elde bulaşılmaz?

0 alınan monitörlerde bile sorunlar çıkabiliyor garantisi yoksa monitöre 2. elde bulaşılmaz. Garanti varsa deneyip alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı