Bilgisayar donup siyah ekrana atıyor

Keriald

Centipat
Arkadaşlar merhaba, her yere baktım aradım bu sorunun çözümünü bulamadım. Durumu size şöyle aktarıyorum; bilgisayarım bazen BIOS ekranından sonra Windows logosunda bazen de açıldığında hiçbir sebep yokken durduk yere donup kalıyor. Hiçbir şekilde mouse hareket etmiyor komut algılamıyor. Ardından 2-3 saniye sonra ekran siyah ekrana geçiyor fare ve klavye ışıklarım sönüyor. Sorunu ancak PC'ye reset atarak çözebiliyorum. Sorun neden kaynaklanıyor hiçbir fikrim yok. PC'yi yeni almıştım sorunun disklerden dolayı olduğundan şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, her yere baktım aradım bu sorunun çözümünü bulamadım. Durumu size şöyle aktarıyorum; bilgisayarım bazen BIOS ekranından sonra Windows logosunda bazen de açıldığında hiçbir sebep yokken durduk yere donup kalıyor. Hiçbir şekilde mouse hareket etmiyor komut algılamıyor. Ardından 2-3 saniye sonra ekran siyah ekrana geçiyor fare ve klavye ışıklarım sönüyor. Sorunu ancak PC'ye reset atarak çözebiliyorum. Sorun neden kaynaklanıyor hiçbir fikrim yok. PC'yi yeni almıştım sorunun disklerden dolayı olduğundan şüpheleniyorum.

Donmalar PC açılırken ise büyük ihtimal HDD veya SSD ölmüş olabilir.

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız? Ya ekran kartı O.C versiyonsa bu tip sorunlar oluşur ya da diskde bir sorun vardır.

Şu an iş yerinde olduğum için tüm parçaları hatırlamıyorum geldiğimde yazarım. Bildiklerim şunlar Sapphire RX 570 ekran kartı ve Adata SU630 240 GB SSD.

Sapphire? :) O.C versiyonsa bu markanın adetidir kitlenmeler vs. çok yaşatır. Belki sizin böyle değil ama bakacağız. Ramlerinizi ve anakart modelinizi merak etmiştim. Varsa bu ikisi arasından bir sorun vardır. Ekran kartı ya da bozuk sistem dosyaları da bir seçenek. Eve döndüğünüzde ayrıntılı bir şekilde yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı