Bilgisayar Donuyor ve CPU Debug LED Yanıyor

GhostSoldier

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba;

2 seneyi geçkindir kullandığım sistemde 1 hafta önce sorun ortaya çıktı. Sorunum: Bilgisayarda herhangi bir şey yaparken bilgisayar bir anda donuyor ve siyah ekran oluyor. Kendini yeniden başlatıyor. Donduğu esnada anakart üzerindeki CPU Debug LED yanıyor. Çözüm denemelerimde yaptıklarım:

1- BIOS güncelledim
2- CMOS sıfırladım
3- RAM'lerimi Memtest86 ile USB'den Boot ederek test ettim ve 0 hata aldım
4- PSU'mun garantisi bittiği ve elektronikten az çok anladığım için açıp baktım ve herhangi bir terslik görmedim.
5- PSU'yü sökmem için kasadan çıkarttığım için bütün güç girişlerini tekrar taktım
6- İşlemciyi ayaklarında toz vs var mı kontrol etmek için söktüm yeniden taktım.
Sistem oyun oynarken de kapanıyor. Sıcaklıkları kontrol ettim CPU 65 derece GPU 72 derecede oluyor. Yani sıcaklıklardan değil.

Anakartımın işlemcimin ve RAM'lerimin garantisi devam ediyor. Hangi bileşenleri garantiye göndermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Muhtemelen anakartta problem olabilir. İlk önce onu gönderin derim. İsterseniz, üçünü de gönderin. Daha iyi olur. Çalışır vaziyette teslim ederler.

Anladım hocam. Muhtemelen anakartta problem olabilir. İlk önce onu gönderin derim. İsterseniz, üçünü de gönderin. Daha iyi olur. Çalışır vaziyette teslim ederler.
Sağolun hocam. Evet mantıklı hepsini beraber gönderebilirim ama servis işlemci ve ramin kendi garantisi altında olmadığı için sıkıntı yapmaz değil mi? Göndermeden önce sorayım en iyisi.

Bir de parçaları demonte olarak gönderirim sanırım. Kargoda cpu soğutucunun kırılmasını istemem. 🙂
Anakartı ServisPoint'e gönderdim ve bir sorun olmadığını söylediler.
Şimdi sorunu hangi bileşende aramalıyım? Kendilerine gönderirken işlemci ve ramle gönderip gönderemeyeğimi sordum ama sadece MSİ ürünlere baktıklarını söylediler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı