Bilgisayar donuyor

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, çok büyük bir sorun içerisindeyim son 10 gün içinde böyle bir sorunum yoktu.
Bilgisayar kapanmamaya ve donmaya başladı. Her şeyi denedim ama duzeltemedim. Google'a giriyorum bilgisayar aniden kitleniyor, Windows vs çöküyor. Hiçbir işlem yapamıyorum, nasıl bir şey uygulayabilirim?

Not: Format attim.

Arkadaşlar, çok büyük bir sorun içerisindeyim son 10 gün içinde böyle bir sorunum yoktu.
Bilgisayar kapanmamaya ve donmaya başladı. Her şeyi denedim ama duzeltemedim. Google'a giriyorum bilgisayar aniden kitleniyor, Windows vs çöküyor. Hiçbir işlem yapamıyorum, nasıl bir şey uygulayabilirim?

Not: Format attim.
Sürücülerin ve BIOS yazılımın güncel mi? Sistem özelliklerini yazmayı unutma.

@Zerolite, teker teker denemekten başka çareniz yok diyebilirim, bu tarz sıkıntıları bütün parçalar yapabilir, önce Live CD ile deneyi (devam etmez ise HDD sıkıntılıdır) ve devam ederse dediğimi yapın (orada hatalı derse RAM'ler bozutur), yine devam ederse ekran kartını sökün ve onboard ile veya başka kart ile deneyin (ekran kartı sıkıntılıdır o zaman da), çözülmez ise PSU, işlemci, anakart diye gider.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı