Bilgisayar düğmesine bastığım gibi kapanıyor

Muratsb

Kilopat
Daha fazla  
Evet yaklaşık bir senedir hiçbir sorun çıkarmayan bilgisayarımın düğmesine bu sabah bastım.

Işıklar her şey açıldığı gibi kapanıyor bir daha düğmeye basınca açılmıyor. Güç kaynağının anakarta takılı olan kablosunu çıkarıp takınca gene aynı sorun. 1 saniye sonra kapanıyor ve tekrar hiç çalışmıyor. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir prizde başka kablo ile denedim sadece açılıyor ekran kartı, işlemci herşey çalışmaya başlıyor tam 1 saniye sonra kapanıyor sonra birdaha açılmıyor düğmeye bassam bile kabloları tekrardan deneyeceğim.

Sizce garanti vermeli miyim yoksa yenimi almalıyım?
Şu an garanti ile uğraşmaya değer mi?
Değmez tabii ki de, zaten şuan virüs muhabbeti yüzünden erteliyorlar, sistem kaç watt ona göre PSU önerelim?

Tekrar 650W bir Corsair, yada 600W 80 plus Cooler Master, ikisinden birisi tercih edilebilir, kaliteli markalar.
Sorunu biraz daha araştıralım, eğer diğer donanımlarda fiziksel bir hasar yoksa PSU alın sorun çözülecektir.

Arkadaşlar sorunun yüzde 95 psu da olduğunu düşünüyorum. Bütün parçaları dışarı çıkarttım sadece psu ve anakartı bağladım sadece ikisini ve sonuç psu fanı dönüp durdu çalışmıyor.

Geri
Yukarı