Çözüldü Bilgisayar durduk yere donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HanzoFerrari

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Mühendis
Arkadaşlar bilgisayarım durduk yere donuyor, hiçbir şeye basamıyorum. Güç düğmesinden kapatmam gerekiyor düzelmesi için. Önceden Valorant'tan kaynaklı sanıyordum ama az önce Valorant kapalıyken oldu. Sistem özelliklerim imzamda yazdığı gibi, Windows 11 kullanıyorum, bu sorun son 1 aydır olmaya başladı, neredeyse her gün oluyor artık. Sorunun kaynağını nereden bulabilirim? Ne yapmam gerkeiyor?

Çözüm
Sistemden değil de sanırım. AMD'nin yazılımından kaynaklı. Çünkü genelde ben de bu donma (mavi ekran girmeden) yüksek yoğunluklu oyunlarda efektler sırasında oluyor. Birkaç araştırma yaptım. Maalesef AMD ekran kartı yazılımından kaynaklı. Çözüm nedir bilemedim.

Hocam sorunu çözdüm, MSI Afterburner'dan dolayı oluyormuş, artık açmıyorum ve olmuyor.
O problemin aynısı eski kasamada olmuştu Windows'la alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum eğer garanti varsa direk gönder bekleme hiç ben çözümünü aradım yok her şeyi denedim olmadı ikinci el sistem olduğu için garantide yoktu. Sonrasında ise bilgisayar açılış ekranında ( boot ekranında ) bile donmaya başlamıştı kapatıyorum gene açıyorum donuyor kalıyor açılmıyor sonrasında ekrana direk görüntü gelmedi. Direk garanti ya da tamirciye götür sonrasında daha kötü olacak.

• Malwerabytes ile bir virüs taratması yap.
  • Görev yöneticisini aç ve oradan işlemlerin kullanım oranlarına bak.
  • Ekran kartının güncelliğini kontrol et.
  • Denetim masası-Programları kaldır seçeneğinden kullanmadığın programları kaldır.
  • Crack uygulaması varsa kaldır. Çünkü arka planda çalışır.

• malwerabytes ile bir virüs taratması yap.
  • Görev Yöneticisi'ni aç ve oradan işlemlerin kullanım oranlarına bak.
  • ekran kartının güncelliğini kontrol et.
  • Denetim Masası-programları kaldır seçeneğinden kullanmadığın programları kaldır.
  • crack uygulaması varsa kaldır. Çünkü arka planda çalışır.

Windows ve ekran kartı driverları, BIOS her şey güncel. Crack kullanmıyorum. Kullanım oranları da normal.

Windows ve ekran kartı driverları, BIOS her şey güncel. Crack kullanmıyorum. Kullanım oranları da normal.

Aynı bendeki durum gibi. Bence hemen götürün bir servise.

Zaten eskiden az oluyor şimdi daha fazla olmaya başladı diyorsan bunların yazılımsal olması zor. Bu devirde PC alması zor umarım donanımsal bir sorun yoktur.

Aynı bendeki durum gibi. Bence hemen götürün bir servise.

Zaten eskiden az oluyor şimdi daha fazla olmaya başladı diyorsan bunların yazılımsal olması zor. Bu devirde PC alması zor umarım donanımsal bir sorun yoktur.

Bir ay öncesine kadar hiç olmuyordu. 15 gündür her gün bir defa olmaya başladı.

İmza kısmında yazan sistemi? Eğer oysa iyi bir sistem. Garantisi var mı?

Evet o sistem. Garantisi birkaç ay daha var ama sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bilmediğim için neyi garantiye göndermem lazım bilmiyorum.

Eğer ısınmadan dolayı donma problemi de yoksa. Windows 11'i tekrar kur. Veya geri yükleme yap. Ya da komut sisteminden bozuk dosyaları tarayıp onar.

Isınmadan kaynaklı sorun yok. Windows 11'i ilk çıktığında kurmuştum ve bu sorun yeni olmaya başladı. Yani demek istediğim 11'den dolayı herhalde daha önceden olurdu.

Sistemden değil de sanırım. AMD'nin yazılımından kaynaklı. Çünkü genelde ben de bu donma (mavi ekran girmeden) yüksek yoğunluklu oyunlarda efektler sırasında oluyor. Birkaç araştırma yaptım. Maalesef AMD ekran kartı yazılımından kaynaklı. Çözüm nedir bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı