Çözüldü Bilgisayar durduk yere donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre demirkaynak

Hectopat
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.Son 10 gündür falan bilgisayarımda donma problemi yaşıyorum.Bazen ekran durduk yere kararıyor, sonra tekrar geliyor.Bazen her şey kilitleniyor fare klavye hiçbir işlem yapmıyor.Reset atmak zorunda kalıyorum.Isı değerlerim gayet normal.Oyun oynuyorum her şey normal kasma donma yok.Oyundan çıkıyorum internette gezerken aniden donuyor.Yani ne zaman olacağı belli olmuyor tam yükte de olabiliyor boşta da.Harddisk ve ramlar sağlam görünüyor teste tabi tuttum.Ekran kartında desem oyunda kilitlenir veya donar.Anlamadım gitti.Driverleri güncellemeyi denedim yine olmadı.Sistem geri yükledim olmadı.Bütün parçaları söküp temizledim taktım yine olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Arkadaşlar sorunumu dün çözdüm. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar, mavi ekran alan, Alt+Tab tuşu kombinasyonunda ekranı donanlar, mavi ekran hatası alanlar, atikmdag.sys ve "page_fault_in_nonpaged_area" hatası alanlar sorun tamamen adrenalin yazılımında. Böyle rezil bir yazılım görmedim. Siler silmez bilgisayar Turbo açmışcasına hızlandı ve sorunlar düzeldi. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Son 10 gündür falan bilgisayarımda donma problemi yaşıyorum. Bazen ekran durduk yere kararıyor, sonra tekrar geliyor. Bazen her şey kilitleniyor fare klavye hiçbir işlem yapmıyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Isı değerlerim gayet normal. Oyun oynuyorum her şey normal kasma donma yok. Oyundan çıkıyorum internette gezerken aniden donuyor. Yani ne zaman olacağı belli olmuyor tam yükte de olabiliyor boşta da. Hard disk ve RAM'lar sağlam görünüyor teste tabii tuttum. Ekran kartında desem oyunda kilitlenir veya donar. Anlamadım gitti. Sürücüleri güncellemeyi denedim yine olmadı. Sistem geri yükledim olmadı. Bütün parçaları söküp temizledim taktım yine olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunun adren

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Son 10 gündür falan bilgisayarımda donma problemi yaşıyorum. Bazen ekran durduk yere kararıyor, sonra tekrar geliyor. Bazen her şey kilitleniyor fare klavye hiçbir işlem yapmıyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Isı değerlerim gayet normal. Oyun oynuyorum her şey normal kasma donma yok. Oyundan çıkıyorum internette gezerken aniden donuyor. Yani ne zaman olacağı belli olmuyor tam yükte de olabiliyor boşta da. Hard disk ve RAM'lar sağlam görünüyor teste tabii tuttum. Ekran kartında desem oyunda kilitlenir veya donar. Anlamadım gitti. Sürücüleri güncellemeyi denedim yine olmadı. Sistem geri yükledim olmadı. Bütün parçaları söküp temizledim taktım yine olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Adrenalin yazilimi dediğiniz AMD'nin ekran kartı yazılımı mi? Eğer o ise emin misiniz sorunun ondan kaynaklandığına?

Geri
Yukarı