Bilgisayar ekranı aniden karardı

aszx

Picopat
Daha fazla  
Toshiba satellita A300 1gn laptopu açtım, tam Google'a gireceğim sırada ekran tamamen karardı ama bilgisayar hala çalışıyordu. Düzelmeyince Power tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtığımda görüntü yine gelmedi. Ayrıca bilgisayarı ilk açtığımda hiçbir şey yapmama rağmen hemen ısınmıştı. Birkaç gün önce bilgisayarı söküp fanlarını temizledim. Termal işlemcinin kapağını söküp içine baktım termal macunun çoğu kurumuştu. Kurumamış kısmını tekrar sürdüm. Macun birkaç ay önce değişmişti. Ne yapabilirim?
(Not: Termal macun al değiştir demeyin bütçem yok)

Ekrana fenerle tutsam bile hiçbir şey gözükmüyor.

Son düzenleme:
Böyle bir şey hiç başıma gelmedi ama yukardaki arkadaşın dedi gibi başka ekran a bağlama şansın varsa dene eğer öyle de görüntü gelmez ise Windows tuşu+ p yap mouse yi sağ götür rast gele seç sonra enter e bas.

Böyle bir şey hiç başıma gelmedi ama yukardaki arkadaşın dedi gibi başka ekran a bağlama şansın varsa dene eğer öyle de görüntü gelmez ise Windows tuşu+ p yap mouse yi sağ götür rast gele seç sonra enter e bas.
Hocam görüntü yok. Ayrıca Normalde açılırken fanlar açılmazdı yada çok kısık açılırdı. Artık bilgisayarı açarken fanlar düşükten yükseğe doğru çalışıyor.

@Tim

2 yıl önce benim ekrana da öyle oldu eski Casper markalarındandı aynı sizin dedikleriniz oldu. Bilgisayar uzmanına gittim. Ekran gitmiş dedi. Ve mecburen değiştirdik :(
Televizyona bağlayıp denedim yine görüntü gelmedi.

Ekran kartı ile alakalı bir sorun, ekran kartı laptoplarda değişmez genelde. Lehimlidir. Yani bilgisayar çöp olmuş.
Yazdığım marka modele bakmadığınız için çöp diyorsunuz. Bu modelde çıkabiliyor diye hatırlıyorum

Geri
Yukarı