Bilgisayar ekranı kapanıyor ve fanlar hiç olmadığı kadar hızlı dönmeye başlıyor

İsimsizMan09

Picopat
Daha fazla  
Birden oluyor ve kapanıyor ekran. Fanlar hızlanıyor. RTX 3050, i3 10100F var. Neden olduğunu anlamadım. 6 ay falan oldu sistemi toplayalı, sorun nerede sizce?
Nasıl düzelir bu sorun neden yapıyor bunu?

ByApple

Decipat
Yer
Bartın/Merkez
Daha fazla  
@ByApple BIOS ile alakası var mıdır hocam?

İşlemci sıcaklığınızı kontrol edin normal ise BIOS unuzu güncelleyin düzelmezse virüs kapmış olabilirsiniz.

Birden oluyor ve kapanıyor ekran. Fanlar hızlanıyor. RTX 3050, i3 10100F var. Neden olduğunu anlamadım. 6 ay falan oldu sistemi toplayalı, sorun nerede sizce?
Nasıl düzelir bu sorun neden yapıyor bunu?

Oyun oynarken mi oluyor yoksa boştayken mi?

KS
KS
İsimsizMan09

İsimsizMan09

Picopat
Daha fazla  
İşlemci sıcaklığınızı kontrol edin normal ise BIOS unuzu güncelleyin düzelmezse virüs kapmış olabilirsiniz.
Virüs taraması yaptım aslında Avira ile temiz çıktı donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Oyun oynarken mi oluyor yoksa boştayken mi?
Oyun oynarken oluyor. Valorantta gitmişti. Bu gün. Yine biraz önce Roblox'da gitti.

ByApple

Decipat
Yer
Bartın/Merkez
Daha fazla  
Virüs taraması yaptım aslında Avira ile temiz çıktı donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Fanlar sıcaklığa bağlı olarak hızlanır sıcaklıklarınızı kontrol edin soğutmanızda problem olabilir.

Ve eğer işlemci çok fazla ısınırsa bu tür durumlar yaşanabiliyor.

ByApple

Decipat
Yer
Bartın/Merkez
Daha fazla  

Oyun oynarken oluyor. Valorant'ta gitmişti. Bugün. Yine biraz önce Roblox'da gitti.

Evet soğutmanızda problem var işlemci çok ısındığı için sistemi kapatıyor ve fanlar tam performansta çalışıyor.

Yukarı