Bilgisayar eskiden kullanılan monitörleri algılamıyor

TaizaiEiyuu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir yeni aldığım monitörü kullanıyordum ama o bozulunca eski monitörlerimden birisini bağlayayım dedim ama bilgisayar algılamadı. Eskiden kullanıyordum ve kablolarda da bir sıkıntı yok. Tek değişen şey Windows 10'dan W11'e geçmem oldu. Çok fazla programım ve dosyam olduğu için Windows 10 yüklemeyi deneyemiyorum başka bir fikri olan var mı?
Not: Bilgisayarım Monster GTX1650 içeren modellerden, monitörler ise eski 60Hz ilk ince monitörlerden desem yalan olmaz ikisi de. Bilgisayara HDMI VGA adaptörü ile bağlıyorum ama kablo da adaptör de çalışıyor başka bilgisayarda denendi.

Merhaba, bir süredir yeni aldığım monitörü kullanıyordum ama o bozulunca eski monitörlerimden birisini bağlayayım dedim ama bilgisayar algılamadı. Eskiden kullanıyordum ve kablolarda da bir sıkıntı yok. Tek değişen şey Windows 10'dan W11'e geçmem oldu. Çok fazla programım ve dosyam olduğu için Windows 10 yüklemeyi deneyemiyorum başka bir fikri olan var mı?
Not: Bilgisayarım Monster GTX1650 içeren modellerden, monitörler ise eski 60Hz ilk ince monitörlerden desem yalan olmaz ikisi de. Bilgisayara HDMI VGA adaptörü ile bağlıyorum ama kablo da adaptör de çalışıyor başka bilgisayarda denendi.

TV'ye baglamayi dene bir belki ekran kartinda sıkıntı vardır ya da anakarta falan mı bagliyorsun kabloyu oda olabilir.

TV'ye baglamayi dene bir belki ekran kartinda sıkıntı vardır ya da anakarta falan mı bagliyorsun kabloyu oda olabilir.
Tv'ye bağlamışlığım var ve sıkıntı olmadı kullandığım monitörde de sıkıntı olmuyordu arkadaşımın tahmini w11'e geçtiğim için olmasıydı. Eski monitörleri algılamama ile işletim sistemi alakasını çözemedim bende buraya yazdım.

Win+P'ye tepki vermiyor mu?
Ne yaptıysam algılamadı hocam eski monitörleri.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Denedim ama bir şey değişmedi. Tek aklıma gelen ihtimal w11 olması ama o da saçma geliyor.

TV'ye bağlamışlığım var ve sıkıntı olmadı kullandığım monitörde de sıkıntı olmuyordu arkadaşımın tahmini W11'e geçtiğim için olmasıydı. Eski monitörleri algılamama ile işletim sistemi alakasını çözemedim bende buraya yazdım.

Ne yaptıysam algılamadı hocam eski monitörleri.

Denedim ama bir şey değişmedi. Tek aklıma gelen ihtimal W11 olması ama o da saçma geliyor.

Monitorleri başka bir PC'de denediniz mi peki onlar sorunlu olmasın ne kadar eski olursa olsun sorunsuzsa out of range tarzı bir şey disinda görüntü verir site düşünüyorum ama bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı