Çözüldü Bilgisayar fanları çalışmıyor ve sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

caller

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni sistem topladım, ve ilk defa bilgisayar topladım, bilgisayarı deneme amaçlı çalıştırdım arka fan çalışıyor, diğer fanları çalışmıyor ve bazılarının rbg ışıkları yanıyor bazılarınki yanmıyor ve monitör sinyal yok hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• photo_2023-06-05_01-34-11 (2).jpg
    photo_2023-06-05_01-34-11 (2).jpg
    248,3 KB · Görüntüleme: 35
  • photo_2023-06-05_01-34-11.jpg
    photo_2023-06-05_01-34-11.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm, RGB kabloları kontrol ettim bir adet fan hub kablosunu takmamışım. Siyal yok sorununu DP anakarta bağladım, görüntü geldi ve New CPU installed yazısı geldi ve Y tuşuna bastım, sonrasında ise BIOS son sürüme güncelledim, ve RAM'lar için D. OC. P enable olarak işaretledim. BIOS ayalarını kaydettim, bundan sonra yapabileceğimiz bir ayar var mı? CPU sıcaklıkları 49 görünüyor, kaç derece olmalı?
Merhaba, yeni sistem topladım, ve ilk defa bilgisayar topladım, bilgisayarı deneme amaçlı çalıştırdım arka fan çalışıyor, diğer fanları çalışmıyor ve bazılarının rbg ışıkları yanıyor bazılarınki yanmıyor ve monitör sinyal yok hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Hocam çok yanlış zamanda konuyu açmışsınız, pek birisi bakmaz. Ben de maalesef bu mesajdan sonra sabah bakma imkanım var.

Cihazın anakartını, ekran kartını ve işlemci soğutucusunu kasadan söküp düz kontak deneyin.

Fanlar için bilgim yok ama görüntü için PSU'dan ekran kartina giden kablolar tam oturmuşmu kontrol edebilirsin bir de ekran kartina takiyorsun degil mi görüntü kablosunu uzay kasa olarak denerseniz fark olacağını sanmıyorum çünkü kasadan kaynaklı kısa devre gibi bir olay olsa zaten calismazdi start alır kapatirdi ya da start almazdi diye düşünüyorum.

Sorunu çözdüm, RGB kabloları kontrol ettim bir adet fan hub kablosunu takmamışım. Siyal yok sorununu DP anakarta bağladım, görüntü geldi ve New CPU installed yazısı geldi ve Y tuşuna bastım, sonrasında ise BIOS son sürüme güncelledim, ve RAM'lar için D. OC. P enable olarak işaretledim. BIOS ayalarını kaydettim, bundan sonra yapabileceğimiz bir ayar var mı? CPU sıcaklıkları 49 görünüyor, kaç derece olmalı?

Çözüm
Sorunu çözdüm, rbg kabloları kontrol ettim bir adet fan hub kablosunu takmamışım. Siyal yok sorununu DP anakarta bağladım, görüntü geldi ve New CPU installed yazısı geldi ve y tuşuna bastım, sonrasında ise BIOS son sürüme güncelledim, ve RAM'lar için D. OC. P enable olarak işaretledim. BIOS ayalarını kaydettim, bundan sonra yapabileceğimiz bir ayar var mı? CPU sıcaklıkları 49 görünüyor, kaç derece olmalı?

Sorunu çözdüğüne sevindim sıcaklık değerleri normal gibi geldi bana ama yük altında ne kadara kadar çıkacağı önemli olan.

Sorunun çözüldüğüne sevindim. CPU sıcaklığı gayet iyi, yükte de iyi götürecektir sizi. Önerdiğim ayarlardan biri anakartınızda varsa S.M.A.R.T teknolojisini aktif hale getirin.

Anakartı = Asus x670e-a
Ekran kartım= Asus 4090
İşlemci= 7950x3d
Ram= gskill (32x2) 64 gb 6000 mhz z5 modeli
burada yapmam gereken bir ayar var mı? İlk defa topladığım için pek bilgi sahibi değilim.

@caller söylemeyi unutttum ama sisteminiz hayırlı olsun, BIOS menüsünden S.M.A.R.T ayarını aktif hale getirin, disk sıralamasında diskinizi en başa alın, fastboot ayarını açın.

@caller söylemeyi unutttum ama sisteminiz hayırlı olsun, BIOS menüsünden S.M.A.R.T ayarını aktif hale getirin, disk sıralamasında diskinizi en başa alın, fastboot ayarını açın.
Disk sıralaması derken, 2 adet ssd var, bunları 1.2 olarak mı ayarlamam gerekiyor? Başka yapabilceğim birşey var mı?

Disk sıralaması derken, 2 adet ssd var, bunları 1.2 olarak mı ayarlamam gerekiyor? Başka yapabilceğim birşey var mı?
Sistem diskinizi ilk sıraya alın. Diğer ayarları yaptınız mı?

Geri
Yukarı