Bilgisayar Fanları Nasıl Takılmalı?

Atombombasii

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. Cooler master cmp-350 kasa kullanıyorum. Bu kasaya 3 tane fan aldım. Bu fanları nasıl takmalıyım? Arka tarafta bir yer var oradaki fan içerimi üfleyecek yoksa dışarıya mı? Bir de önde var oda içeri mi üflemeli yoksa dışarıya mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınan hava yükselir. Temel prensip budur. Eğer kasanızın üst bölümünde fan yuvaları varsa iki tanesi veya bir tanesini oraya takın. Tam arkadaki bölüme bir tane takın. Bu fanlar ısıyı dışarı atacaktır. Bir de kasa içine hava girmesi lazım. Bunun içinde genelde kasanın ön yüzünde fan yuvaları vardır. Bir ya da iki tane oraya takın. Şöyle bir görsel size daha iyi yardımcı olacaktır :

Dosya Ekleri

• Z3_series_03.jpg
    Z3_series_03.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 250
Teşekkür ederim yardım ettiğiniz için. Kasa önünde tek bir yer var. Sanırsam kasama arka ve ön fan olmak üzere iki tane takılıyor. Birde kasa kapağına takacağım. Takacağım yer işlemcinin üstüne denk geliyor. O fan dışarıya mı üflemeli yoksa içeriye mi?

Kasanın yan kapağında delik varsa o fan işlemciye soğuk hava verebilir. Böylelikle işlemci, içerdeki ısınan havayla soğutulmak yerine direkt dışardaki soğuk havayla soğutulmuş olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı