Bilgisayar fiyatları ne olacak?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
13-16k₺'ye 3060 Ti'lı sistemler varken şimdi 3060 sistemler 20 bin TL'den başlıyor. Ne olacak bu böyle devam mı edecek? Hayallerimin hepsi suya düştü. Tüm hevesimi kaybettim saniyeler içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle giderse, orta düzey bir bilgisayar ile giriş seviyesi eski model bir araba fiyatı eş değer olabilir. Stok sorunu düzelse, kur çok yüksek ve sabit durmuyor. Bu nedenle fiyatların düşeceğini pek sanmıyorum. Yavaş yavaş fiyatları arttırarak bilgisayarlar satılmaya devam ediliyor. Bu ay kampanyalı RTX 3060 sistemleri 16.000 TL ve altında bulma fırsatı yakalanabilir. Sistem çıkaran YouTube kanallarını örneğin, vok, modart PC, PC hocası gibi kanalların bu ay sistemler çıkaracak diye biliyorum. Büyük ihtimalle RTX sistemler gelecektir. Takip edip, hoşunuza giden sistemi alabilirsiniz.

19 yıldır ilk kez bu kadar çok heves ettiğim bir şeyin saniyeler içinde parçalanması ve toparlasam bile daha kötülerini görecek olmamın bilinci beni aşırı derecede üzdü. Yanıtlarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

13-16k₺'ye 3060 Ti'lı sistemler varken şimdi 3060 sistemler 20 bin TL'den başlıyor. Ne olacak bu böyle devam mı edecek? Hayallerimin hepsi suya düştü. Tüm hevesimi kaybettim saniyeler içinde.

Artacaklar.

Eğer bilgisayara ihtiyacın varsa, bekleme hemen al. Eğer ihtiyacın yoksa da cebindeki paranı TL haricindeki başka bir yatırım enstrümanında değerlendir. Benden sana abi tavsiyesidir.

Aynı şekilde global de baş gösteren virüs sebebi ile pandemi den dolayı küresel bir krizin olması, stok ve üretimin yetersiz kalıp çip sorununun olması, ülkemizde ki kur fiyatlanması ve kripto paralarda ki artan ilgi derken artmaya devam edeceğinden gram şüphem yok. Hatta bu dönemde bilgisayar falan toplanmaz diyen arkadaşlara inat ben daha yeni bilgisayar topladım. Orta seviye bir sistemi 7.500₺ ye topladım , ekran kartı ve işlemciyi 2 yıl garantili ikinci el hallettim. Sırf ilerleyen dönemde toplayamamaktan korktuğum için o da. 20 günde topladığım sistemin fiyatı 7.500₺ den 9.800₺ ye çıktı. Durum belli dünden kötü yarınlardan çok daha iyi durumdayız. İmkanı olan 1 dakika beklemesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı