Bilgisayar fiyatları pandemiden sonra düşer mi?

ahlatliinsan

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Evet bu sıralar bilgisayar fiyatları çok arttı. Dün baktığım zaman dolar 7.95 civarlarındayken Vatan Bilgisayar'da bir bilgisayar kasası 700TL'ydi ama dolar 7.80'lere gerilmesine rağmen o kasa 1000TL olmuş. Yakın zamanda da zaten bu gibi örnekler çok var.

1) Sizce bu fiyat artışlarının sebebi ne? Ben stok problemlerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

2) Bilgisayar fiyatları pandemiden sonra, hayat normale döndüğünde düşer mi?

Teşekkürler.

İyi günler. Evet bu sıralar bilgisayar fiyatları çok arttı. Dün baktığım zaman dolar 7.95 civarlarındayken Vatan Bilgisayar'da bir bilgisayar kasası 700TL'ydi ama dolar 7.80'lere gerilmesine rağmen o kasa 1000TL olmuş. Yakın zamanda da zaten bu gibi örnekler çok var.

1) Sizce bu fiyat artışlarının sebebi ne? Ben stok problemlerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Teşekkürler.
Hafta sonu KDV indirimi vardı şu an yok. O yüzden 😀

Teşekkürler.

1) Fırsatçılık tamamen. (Haftsonu KDV indirimi vardı ama.)
2) Pandemiden önce de Türkiye’de hiçbir zaman bir kez artan fiyat bir daha düşmedi teknoloji sektöründe( ya da 10 arttıysa 1 indi anca). O yüzden fiyatların düşmesini beklemeyin eğer Türkiye’de bir şey alacaksanız almak için en iyi zaman ihtiyacınız olan zamandır.

Şu an çok ucuz fiyatlar zaten. Libyaya yığınak devam ediyor. Karşı hamle gelecektir elbet. Yeni yasaklar ekonomiyi olumsuz etkileyecektir. Korona sayısıda her geçen gün artıyor. Hazır dolar 7.90 gibi bir fiyata gerilemişken ya dolar al ya altın ya da bilgisayarını.

Geri
Yukarı