Bilgisayar fiyatları

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Merhaba sayın sosyal halkı. Sizlere bir şeyden bahsetmek istiyorum, bilgisayar fiyatları.

Bundan 2 sene önceye kadar 10-15 bin TL'ye sistem toplamak isteyen bir kişiye genellikle "troll" konu denirdi ancak şu an 30 bin TL'ye sistem toplamak isteyen bile troll olmayabiliyor. 2 senede nasıl bu durumda geldik? Sizce 2 senede bu kadar kötü duruma düştüysek, tekrar 2 senede eski halimiza kavuşabilir miyiz? Hadi gelin biraz tartışalım :)

2. soruya cevabım hayır.

1652721414701.png

Sizce geri düzelmemiz için ne yapılmalı?
Bence ilk başta dışa bağımlılık azaltılmalı. Üretim artmalı ki boşu boşuna diğer ülkelere para vermeyelim. Ama bu ihtimal bile çok zor. En basitinden hayvanı olan insan bile hayvanına doğru düzgün yem alamıyor. Yem alamadığı için hayvansal gıdalara zam geliyor. Zincir gibi her şey biribirine bağlı. Birisine zam gelince ötekine de zam geliyor.
Ben düzelsek bile kısa zaman içerisinde olacağını düşünmüyorum.

Bence ilk başta dışa bağımlılık azaltılmalı. Üretim artmalı ki boşu boşuna diğer ülkelere para vermeyelim. Ama bu ihtimal bile çok zor. En basitinden hayvanı olan insan bile hayvanına doğru düzgün yem alamıyor. Yem alamadığı için hayvansal gıdalara zam geliyor. Zincir gibi her şey biribirine bağlı. Birisine zam gelince ötekine de zam geliyor.
Ben düzelsek bile kısa zaman içerisinde olacağını düşünmüyorum.
Anladım. Sizce sorun kimden kaynaklı?

Geri
Yukarı