Bilgisayar geç açılırken siyah ekranda kalıyor

DeclaxnRVNDS

Hectopat
merhaba Windows 10 kullanıcısıyım, ve şöyle bir sorun alıyorum: bilgisayar açılıyor, ama geç açılıp siyah ekranda takılı kalıyor bunun sorunu ne olabilir? Çözmek istiyorum önceden böyle değildi.

-Format atsam bile geçmiyor bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye yükseltin durumunuz varsa, yoksa yapacak bir şey yok; HDD'ler yapıları gereği (mekanik olduklarından dolayı) SSD kadar hızlı veri okuyup yazamıyor, ki Windows 10'un kronik sıkıntısı çok ağır bir sistem olması, Windows 10 da SSD şart :/

Kankam bir de bir şey söylüyeceğim önceden 5-10 saniyede hemen açılıyordu şimdi 1 dakikadan fazla uzun sürede açılmıyor.

Eskiden Explorer exe'yi devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirleştirmişdim ondanda olabilir.

Kankam bir de bir şey söylüyeceğim önceden 5-10 saniyede hemen açılıyordu şimdi 1 dakikadan fazla uzun sürede açılmıyor.

Eskiden Explorer exe'yi devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirleştirmişdim ondanda olabilir.
HDD'nin doluluk oranından dolayı diyeceğimde, gerçi format atsam dahi düzelmiyor demişsin ondan aklıma sadece HDD'yi ne kadar süredir kullandığına bağlı olarak veriminde düşüş yaşamış olman ihtimali geliyor. Bilemedim ama bildiğim tek şey Windows 10'un gerçekten ağır bir işletim sistemi olduğu gerçeği.

Düzeltme: Explorer.exe'yi devre dışı bırakman bilgisayarına zarar veremez. Onunla alakalı bir sıkıntı değil bu arada.

HDD'nin doluluk oranından dolayı diyeceğimde, gerçi format atsam dahi düzelmiyor demişsin ondan aklıma sadece HDD'yi ne kadar süredir kullandığına bağlı olarak veriminde düşüş yaşamış olman ihtimali geliyor. Bilemedim ama bildiğim tek şey Windows 10'un gerçekten ağır bir işletim sistemi olduğu gerçeği.
Bilgiler için teşekkürler. :) bu arada bu sistemi 2018 haziran aylarından beri kullanıyorum. 2018 de bana çok eski bir yıl olarak gelmiyor...

Ssd kullanıyorum aynı sorun bende de var seninki gibi 1 dakika kadar uzun sürmese de neden bilinmez o siyah ekranda kalıyor öyle açılıyor. Format attım geçenlerde şu an olması gereken hızlarda açılıyor hayırlısı bakalım.

Bilgiler için teşekkürler. :) bu arada bu sistemi 2018 Haziran aylarından beri kullanıyorum. 2018 de bana çok eski bir yıl olarak gelmiyor...

Şahsen kendi bilgisayarımı 2017 Ağustos'ta almıştım ve artık bilgisayarın kendi kendine açılması 5-10 dakikaları buluyordu ki açılması benim bilgisayarı stabil bir şekilde kullanmamı sağlamıyordu, güç tuşuna bastıktan sonra en az yarım saat içinde anca kendine gelebiliyordu bilgisayarım, artık gına gelmişti SSD taktım bilgisayara HDD'yi depolama sürücüsü olarak kullanıyorum, o yarım saatte açılamayan bilgisayardan zerre eser kalmadı, 1 dakika içinde açılıyor bilgisayar mutluyum.

Ki bu bilgisayar da senin bilgisayarın gibi ilk başlarda sorunsuz bir şekilde geç açılmıyordu, zamanla performansı düşüyor HDD'nin.

Yeni konular

Geri
Yukarı