Bilgisayar Görüntü ve Sesini TV'ye Kablosuz Aktarma

Formalite

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Samsung 48 inch 3D SMART TV var. Bilgisayarım masaüstü ve özellikleri aşağıda yazıyor. Monitörüm VGA. TELEVİZYON ve BİLGİSAYAR aynı modeme ( aynı ağa) bağlı.

Sormak istediğim ise şu: bilgisayarımdaki görüntüyü ve sesi kablosuz şekilde ağ üzerinden televizyona aktarmak istiyorum. Nedeni ise şu: normalde Televizyondan Web Browser ( İnternet Tarayıcısı ) ile film sitelerine girip film izlemek istiyordum ama sandığım gibi olmadı çünkü televizyon çok fazla kasıyor. Dilm yüklenene kadar dün 38 dakika bekledim süre tuttum yine de gelmedi anlayacağınız izlemek çok sıkıntılı oluyor. Bir ara da şöyle yapıyordum filmi bilgisayarıma indiriyordum ya flash belleğe atıp TV'ye takıp izliyordum ya da bilgisayarımdaki filmin üzerine sağ tıklıyordum şurada oynat : Samsung Smart TV seçeneğine tıklıyordum izliyordum ama her izlemek istediğim filmi de indirmek zorunda kalıyordum. Buna çözüm olarak sizlerden yardım bekliyorum.
  • Kablosuz şekilde ağ üzerinden bilgisayarımın görüntü ve sesini televizyona nasıl aktarabilirim ?
  • Alternatif önerileri olan var mı ?
  • Siz de benim gibi filmleri televizyondan izlemek istiyorsanız ne yapıyorsunuz ?
  • Ayrıca kablo olayını da düşünmedim değil, şu anda monitörüm VGA olduğu için ekran kartı kutumdan çıkan VGA HDMİ dönüştürücüyü kullanıyorum. Eğer HDMI kablo alırsam monitöre mi takacağım yoksa kasanın arkasındaki ekran kartı HDMI girişine mi takacağım ?
  • Kablo uzunluğu kaç m'ye kadar düzgün çalışır ?
  • Sadece HDMI kablo olsa ses ve görüntüyü verir mi ?
  • VGA TO HDMI kablo olsa ses ve görüntüyü verir mi ?
  • HDMI TO VGA kablo olsa ses ve görüntüyü verir mi ?
Bana maliyeti ne olur ?
  • İşlemci : AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci
  • RAM : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • Ekran Kartı : Asus HD7870 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1
  • Bağlantı : TTNET 16 MBps
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro 64 Bit
  • Anakart :MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.)SATA3.0USB3.0

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Bildiğim kadarı ile ağ üzerinden kablosuz olarak akataramazsın. Bunun için TV'nin WiDi özelliği olması lazım. Yoksa, kablosuz HDMI adaptörleri alacaksın. WHDI bu konudaki en gelişmiş teknolojilerden biridir.
  • Filmleri TV'den izlemek isteyenler ülkemizde genelde sabit diskten oynatıyor. Zira Netflix gibi servisler mevcut değil.
  • HDMI kablo alırsan bunu doğrudan ekran kartına ve oradan da TV'ye bağlaman gerek.
  • 50m uzunluğunda kablolar dahi var.
  • HDMI arabiriminin olayı zaten sesi ve görüntüyü aynı anda aktarmak.
  • VGA to HDMI analogdan HDMI'a. Mantıksız daha en baştan...
  • VGA to HDMI gibi saçmalıkları unutun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı