Çözüm Bilgisayar Güvenli Ön Yükleme Özelliğini Desteklemelidir

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, kurulum sırasında "bilgisayar Güvenli Ön Yükleme Özelliğini Desteklemelidir" şeklinde hata alan arkadaşlar, aşağıdaki yollar ile çözüm sağlayabilirler.

1- Buradan gerekli dosyaları indirin.
2- ISO dosyalarında bulunan "sources" klasörüne indirdiğiniz ZIP dosyasındaki 2 adet dosyayı "dllme.txt" ve "appraiserres.dll" dosyasını sources klasörüne kopyalayın ve değiştirin.

1624912186780.png

1624912197293.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben İSO dosyalarını bulamadım ??
Aşağıdaki konudan indirebilirsiniz.

Aşağıdaki konudan indirebilirsiniz.

Başkalarının modladığı ISO dosyalarını tavsiye etmiyorum.

Bir çok kişi kurulum yaptı, bende dahil. Sorun yaşamadım. Bilgisayarınız destekliyorsa orijinal ISO kurulumu yapabilirsiniz. Elbette modlanmış ISO sorun yaşamayacağız anlamına gelmiyor.

Ben kendim modlama yapıp kurdum. O kişi ISO da ne değişiklik yaptığınız yazmamış ve anladığım kadarı ile install.wim (Windows imajında) değişiklik yapmış ISO'yu indirip inceledim. Yani tavsiye etmem. Desteklenmeyen bilgisayarlara kurmak için modlama yapmak çok basit. Windows 11 imajının sources klasöründe ki install.wim dosyasını kopyalayın sonra Windows 10 imajında ki sources klasörünün içine atın. Bu kadar basit. Bu anlattığım yöntem Windows imajında hiçbir değişiklik olmuyor yani olağan sorunlar dışında başka sorun çıkma ihtimali %0.

Benim flash bellek teki Windows 10 baya önce kurmuştum bilgisayara kurulum yaptıktan sonra ön yükleme özelligi desteklemiyor formatdan önce destekliyordu onla bir alakası var mı acaba?

Geri
Yukarı