Bilgisayar Harddiski Görmüyor

nereloyka13

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara başka bir harddiski çalışıyor mu diye taktım, sonra çıkarıp kullandığım harddiski taktım bilgisayar açılmadı. Reboot and Select Proper Boot device diye bir yazı geldi. BIOS'a girdim orada da normalde harddiskin ismi yazdığı yerde Not Detected yazdı. Windows 8.1 USB'si taktım o da fotoğraftaki hatayı verdi. Tüm sata girişlerini denedim, BIOS'taki tüm ayarları değiştirip denedim ve BIOS'u sıfırladım düzelmedi. 2 harddisk denedim çalışmadı, ama harddisklerin ve kabloların çalıştığına eminim. Arkadaş verdiği USB'ye UEFI dedi. Benim bilgisayarım da eski, ondan çalışmamış olabilir mi? Windows 7 format atsam düzelir mi? Bilgisayarcıya götürmek istemiyorum, lütfen yardım edin.

Screenshot_2015-07-05-01-42-12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI olarak hazırlanmış bir USB'yi Boot edemezsin. HDD'lerin güç ve Sata kablolarını çıkartıp tekrar tak. HDD'lerin çalıştığına emin ol.

Windows 7 ile denedim harddisk seçme alanında harddiski görmedi driver aradı bulamadı anakartım mx 1333 ona uygun sata driver da bulamadım. Bie de harddisk hiç titremiyor, bir sıkıntı olabilir mi? Arkadaşa verdim harddiski onda çalışmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç bağlantısını yaptığına emin misin?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı