Bilgisayar hata vermeden oyundan atıyor

rocinante

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarda oyun oynarken 15-20 dk sonra hiç hata vermeden oyun kapanıyor. Sonra tekrar açıyorum oynamaya devam ediyorum ama bazen tekrar kapanıyor. Rocket League ve CS:GO'da yaşadım bunu. Kapanmadan önce GPU 67, CPU'da 56 dereceydi. Neden olabilir ki?

RAM'den kaynaklı, RAM'in slotunu değiştir. Aslında slottan kaynaklı. Hata vermeden kapanıyor herhalde bende de oluyordu slot değiştirerek çözdüm. Garantisi bitmediyse garantiye de verebilirsin.

Bende de aynı hata var ama sorunun kaynağı farklı. Eski kartla oynadığım oyunu, şimdiki kartla oynayamıyorum. Ekran kartım arızalı.

RAM'in tekini çıkar, tek kalan RAM'in slotunu değiştirerek tekrar dene.
Memtest bitsin yapacağım ama bilgisayarı 4GB olarak mı kullanmak zorunda kalacağım? 2 RAM slotu var anakarttam
Bende de aynı hata var ama sorunun kaynağı farklı. Eski kartla oynadığım oyunu, şimdiki kartla oynayamıyorum. Ekran kartım arızalı.
Ekran kartını başkasından almıştım. Benimki de mi arızalı? İnşallah değildir. Sıcaklıklarda da pek sorun yoktu ama.

@Firehorse MK II şuan hâla Memtest'te bilgisayar. Pass 3'e geçti. 1 saat 10 dakikadır test ediyor. Şimdilik hata çıkmadı.

Memtest bitsin yapacağım ama bilgisayarı 4GB olarak mı kullanmak zorunda kalacağım? 2 RAM slotu var anakarttam

Ekran kartını başkasından almıştım. Benimki de mi arızalı? İnşallah değildir. Sıcaklıklarda da pek sorun yoktu ama.

@Firehorse MK II şuan hâla Memtest'te bilgisayar. Pass 3'e geçti. 1 saat 10 dakikadır test ediyor. Şimdilik hata çıkmadı.
Benim kartta da sıcaklıklarda bir problem yok :) Oyun içinde 40 dereceye varmadan kapanıyor. Stres testinde 65 derece en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı