Bilgisayar her açıldığında tarayıcı açılıyor

Virüs bulaştı falan diyeceğimde hiçbir dosya indirmedim, indirsem bile her zaman çok dikkatliyimdir bu konularda.
Virüs değil zararlı bulaşmış adware cinsi. Farklı zararlılar da olabilir tabi ek olarak. Zararlı sadece indirilerek bulaşmaz her türlü şekilde bulaşabilir.
Normal birinin dikkatli olması yetmez. Bunun için AV kullanılması gerekir. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.

Virüs değil zararlı bulaşmış adware cinsi. Farklı zararlılar da olabilir tabi ek olarak. Zararlı sadece indirilerek bulaşmaz her türlü şekilde bulaşabilir.
Normal birinin dikkatli olması yetmez. Bunun için AV kullanılması gerekir. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.

Bundan kısa süre önce KMSAuto kullanıldı bilgisayarımda office için acaba ondan mı oldu böyle ondan önce böyle bir sorun yoktu ?

O tür reklamlara neden olmaz. Ancak o tür yazılımları zaten kullanmamanız lazım.
Bunun dışında indirdiğim veya yaptığım herhangi bir şey vs yok. Acaba bazen gezinirken sitelerde çerezleri vs kabul etmemden dolayı olabilir mi o zaman ? Kaspersky virüs programı ile tam tarama yapsam sonuç alır mıyım ?

Bunun dışında indirdiğim veya yaptığım herhangi bir şey vs yok. Acaba bazen gezinirken sitelerde çerezleri vs kabul etmemden dolayı olabilir mi o zaman? Kaspersky virüs programı ile tam tarama yapsam sonuç alır mıyım?

Hocam MBAM ile tarayın en iyi adwareleri o bulur.

O tür reklamlara neden olmaz. Ancak o tür yazılımları zaten kullanmamanız lazım.
Hocam MBAM ile tarayın en iyi adwareleri o bulur.

Arkadaşın imzasındaki MalwareBytes'i indirdim tarattım ve sonuç bu ? Ne yapmalıyım arkadaşlar, yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu çıkanlar gerçekten buna sebebiyet veren şeyler miydi ? Bunların hepsini az önce karantinaya aldım fakat bu program bilgisayarın kendi dosyalarını bulup tehdit olarak algılamıyor değil mi? Bilgisayarımın dosyalarını bulup, sildikten sonra tehditleri sıkıntı çıkmasını istemiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    101,7 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Arkadaşın imzasındaki MalwareBytes'i indirdim tarattım ve sonuç bu ? Ne yapmalıyım arkadaşlar, yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu çıkanlar gerçekten buna sebebiyet veren şeyler miydi ? Bunların hepsini az önce karantinaya aldım fakat bu program bilgisayarın kendi dosyalarını bulup tehdit olarak algılamıyor değil mi? Bilgisayarımın dosyalarını bulup, sildikten sonra tehditleri sıkıntı çıkmasını istemiyorum.
Tüm hepsinin tikini işaretle Karantinaya al. Sonra karantinaga gir sil. Sonra yeniden tarat cikarsa yine karantinaya al ve ordan sil. Pc'ye yeniden başlat tarama yap adware cikmazsa programi da silebilirsin. Ben hep böyle yapıyorum.

Bu tarayıcı virüsüdür. Geçmişi temizlerseniz gidecektir. Hiçbir butona tıklamadığınız sürece korkmanızı gerektiren bir durum yoktur.

Tüm hepsinin tikini işaretle Karantinaya al. Sonra karantinaga gir sil. Sonra yeniden tarat cikarsa yine karantinaya al ve ordan sil. Pc'ye yeniden başlat tarama yap adware cikmazsa programi da silebilirsin. Ben hep böyle yapıyorum.

Teşekkürler, şuan detection history kısmındayım hepsinin tikledim delete yapacağım fakat restore yaparsam ne olur ?
Bu tarayıcı virüsüdür. Geçmişi temizlerseniz gidecektir.

Hocam hangisinden bahsediyorsunuz ? yukarıda attığım tarama sonuçlarından mı bahsediyorsunuz ?

Geri
Yukarı