Bilgisayar her açılışta kaç MB veri okur?

GB mıııı?
Duruma göre değişir.

RAM'e tüm işletim sistemini yüklemiyor. Açılışta bütün programları ayağa kaldırmıyorsanız 5-6 GB kadar okur diye tahmin ediyorum.

Hocam GB mı? Ben o zaman bilgisayarı hiç kapatmayım hep uyku moduna alayım SSD'min ömrü kısalıyor o zaman 5-6 GB okuduğunu düşünmüyorum 5-6 GB okusaydı o kadar kısa sürede açılmazdı. Bence en fazla 1-2 GB olabilir.

GB mıııı?
Hocam GB mı? Ben o zaman bilgisayarı hiç kapatmayım hep uyku moduna alayım SSD'min ömrü kısalıyor o zaman 5-6 GB okuduğunu düşünmüyorum 5-6 GB okusaydı o kadar kısa sürede açılmazdı. Bence en fazla 1-2 GB olabilir.

Hocam NVMe SSD kullanıyorum (okuma yaklaşık 1700 mb/sn) ve 10 saniyede açılıyor. Ve 554 kere açıp kapadım 2 kere de Windows 10 kurdum. Sağlığı %99.

Son düzenleme:
GB mıııı?

Evet GB, işletim sistemi bir oyun gibi değil ki Windows'u bir kere kuruyorsun her açılışta 5-6 GB okuyor yaklaşık. Ama oyunlar öyle Windows gibi ağır değiller.

Hocam NVMe SSD kullanıyorum (okuma yaklaşık 1700 mb/sn) ve 10 saniyede açılıyor. Ve 560 küsur kere açıp kapadım ve sağlığı %99

Hocam dediğinize göre evet doğru 10 saniyede açılıyorsa 10*1700 = 17000 yaklaşık 16-17 GB yapar ama bence o kadar yapmaması lazım ya bir sorun var hesapta. Yani böyle hesaplanmıyor olması lazım.

SSD'lerin yazma ömrü var. Okuma, SSD'ye o kadar da zarar vermiyor.
İşletim sistemini her gün baştan kurmadığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı