Bilgisayar her şeye rağmen açılmıyor

Efe_w

Femtopat
Daha fazla  
Yeni PC aldım ve montajı kablolamayı yaptım. Tüm parçalara elektrik gidiyor, ledleri yanıyor ama ne fanlar dönüyor ne de PC açılıyor.

Anakart ASUS Prime B450 PLUS bunda ön swichler için 20'lik yer var üçü boş. Fakat kasadaki switchler 8 pinlik. Kullanım kılavuzundaki 8 pinlik sıralamaya göre takıyorum. Diğerleri boşta kalıyor bu şekilde, dediğim gibi LED'ler yanıyor ama Power tuşuna bastığımda PC açılmıyor. Ben bunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Power SV tuşunun kablo montajını doğru yaptınız mı?
Eğer takılıysa tekrar tak çıkar yapın deneyin. Sonrasında sisteminizi belirtir misiniz bir de?
Eğer her şeye rağmen sistem açılmıyorsa anakart arızası olabilir.

hqdefault.jpg

Power SV tuşunun kablo montajını doğru yaptınız mı?
Eğer takılıysa tekrar tak çıkar yapın deneyin. Sonrasında sisteminizi belirtir misiniz bir de?
Eğer her şeye rağmen sistem açılmıyorsa anakart arızası olabilir.

Eki Görüntüle 697064
Sistem:
Ryzen 5 3600x işlemci
Asus prime B450-Plus Anakart
Asus strix Rx 570 8gb ekran kartı
650 w +80 plus güç kaynağı
16gb 2x8 3200mhz ram
Segate 1tb 7200 rpm harddisk
Xpg'nin kasasıydı ama modelini hatırlamıyorum.

Swich:
Birkaç kere çıkarıp taktım.Ben sıralamasında yanlış yaptığımı düşünüyorum çünkü dediğim gibi boş pinler kalıyor.Artı eksiye dikkat ederek takıyorum ama boş pinlermi sıkıntı çıkarıyor acaba.2 gündür uğraşıyorum ama bı türlü açamadım.Ha birde arkada ucu sivri (pin galiba onlar) 3 tane kablo var yanında bir tane daha var kablo onları takacak yer yoktu kasada onlardan olabilirmi? Kablolar resimdekiler.
PCI kablosunu CPU güç portuna bağlamadığından emin ol. Ben de yanlışlıkla PCI güç kablosunu CPU güç portuna bağlamıştım, açılmamıştı.
Yok kontrol ettim doğru.
Bilgisayar özelliklerini paylaşabilir misin?
Paylaştım yazıda ordan bakabilirsin.(yorum olarak)

Dosya Ekleri

• IMG_20201010_154924.jpg
    IMG_20201010_154924.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 27
Hocam Power SV tuşunu çıkartın. Elinize anahtar alın. Power SW'nin takıldığı iki pine deydirin ikisi de deyecek şekilde. Böyle açılması lazım kabloda sıkıntı var ise eğer.

Sistem:
Ryzen 5 3600X işlemci.
ASUS Prime B450-PLUS anakart.
ASUS STRIX RX 570 8 GB ekran kartı.
650W +80 Plus güç kaynağı.
16 GB 2x8 3200MHz RAM.
Seagate 1TB 7200 RPM harddisk.
XPG'nin kasasıydı ama modelini hatırlamıyorum.

Swich:
Birkaç kere çıkarıp taktım. Ben sıralamasında yanlış yaptığımı düşünüyorum çünkü dediğim gibi boş pinler kalıyor. Artı eksiye dikkat ederek takıyorum ama boş pinler mi sıkıntı çıkarıyor acaba. 2 gündür uğraşıyorum ama bir türlü açamadım. Ha bir de arkada ucu sivri (pin galiba onlar) 3 tane kablo var yanında bir tane daha var kablo onları takacak yer yoktu kasada onlardan olabilir mi? Kablolar resimdekiler.

Yok kontrol ettim doğru.

Paylaştım yazıda oradan bakabilirsin.(Yorum olarak)

Hocam Power SV tuşunu çıkartın. Elinize anahtar alın. Power SW'nin takıldığı iki pine deydirin ikisi de deyecek şekilde. Böyle açılması lazım kabloda sıkıntı var ise eğer.
Hocam şu anda bi gelişme oldu. ledler hala yanıyor ek olarak (power sw takılıyken) güç tuşuna bastığımda ekran kartındaki bı ışık sönüyor tek seferliğine ama fanlar hala çalışmıyor.

Geri
Yukarı