Bilgisayar hiçbir aygıtı boot etmiyor

SergioShan

Centipat
Bu güne kadar masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda binlerce hata ile karşılaştım ve çözemediğim, teşhis koyamadığım ya da tamir edemediğim herhangi bir bilgisayar olmadı. Ta ki bu güne kadar. Kendi bilgisayarım da Windows 10 yüklü. Dün akşam üzeri birden bire Windows mavi ekran verdi ve kapatılması gerekiyor hatası aldım. Yeniden başlattığımda onarım ekranına girdi. Daha sonra onarım başarısız oldu. Bilgisayarı tekrar başlattığımda ise BIOS ekranından ve RAM sesinden sonra siyah ekran ve sol üst köşede beyaz cursor simgesi yanıp söner şekilde beklemeye çalıştı. 20 yıldır bildiğim, denediğim, başarılı olan tüm yöntemleri denedim. Ancak bilgisayarım hiçbir aygıtı hiçbir şekilde Boot etmiyor. BIOS stabil olarak çalışıyor. Tüm donanımım sağlam olarak çalışıyor. Ancak bilgisayar asla Boot etme teşebbüsüne geçmiyor. BIOS güncelleme, BIOS ayarları, şu anda bana tavsiye etmeyi düşündüğünüz her yolu denedim. USB'den, harddiskten, CD DVD sürücülerden Boot etmeyi denedim. Ne yaparsam yapayım bilgisayar siyah ekranda cursor yanar şekilde kalıyor. Bu durumu daha önce asla yaşamadım. Anakart üzerindeki tüm kondansatörleri kontrol ettim. Hiçbir patlak veya koku yok. BIOS pili, resetleme aklınıza ne geliyorsa denedim. Ancak bir türlü Boot edemedim. Harddisk RAM'ler ekran kartı SATA kabloları, Power suply, işlemci hepsi sağlam olarak çalışıyor. Ancak bir türlü Boot etmiyor. Konu hakkında farklı bir fikri olan varsa yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Aksi takdirde son teşhisim BIOS sistemime bir virüs bulaştığı ve anakartımı kullanılamaz hale getirdiği olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hakkında farklı bir fikri olan varsa yardım ve önerilerinizi bekliyorum kısmını da alıntı yapsaydınız keşke.

AMD six Core FX6100 3, 6 GHz 8 GB DDR3 120 GB SSD disk, Win 10 işletim sistemi mevcut.

Evet BIOS sorunsuz çalışıyor, Boot seçenekleri ve BIOS ayarları çalışıyor. Ancak aygıt dosta sol üstte cursor işareti ile sayıp kalıyor. Hiç bir aygıttan Boot etmiyor. Hiç bir hata vermiyor. Öylece bekliyor.

BIOS Exit bölümünden Load Defaults yap hiçbir ayara dokunmadan USB boot et eğer boot olmaz ise tüm SATA kablolarını çıkar tekrar USB üzerinden Boot et.

Rufus ayar kısmının fotoğrafını paylaş.

Rufus'un tüm ayarlarını ve ISO to USB'nin tüm ayarlarını doğru olarak yaptım. Bu konuların uzmanıyım zaten. Benim sorunum bilgisayarın hiçbir aygıtı sürücüyü Boot etmemesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı