Bilgisayar hiçbir şekilde çalıştırılamıyor

ardakopenk

Decapat
Daha fazla  
Selamlar herkese geçen gün bilgisayarın birden kapanması sonucunda öğrendim ki güç kaynağım çalışmıyor. İnternetten yaptığım testlerle de emin olduktan sonra başka güç kaynağı ile denemeye karar verdim. Eski güç kaynağımı bağladığımda anakartın ışığı yanmıyordu bu da güç gitmediğine işaretti zaten, yeni PSU'yu taktığımda anakartın ışığı yanıyor. Fakat sorunum şu ki bilgisayarımı başlatamıyorum. Anakartın panel pinlerinde sorun olduğunu düşünmeye başladım. Yapabileceğim ve araştırdığım her şeyi denedim (bilgisayarı açma tuşuna basmadan başlatmayı, Power SW kablosu olmadan başlatmayı, tornavida yardımı ile pinlere elektrik iletmeyi) fakat hiçbiriyle sonuca varamadım. Ne yapmalıyım veya yapabilirim?
Kullandığım anakart ASUS P8Z77-V lx yazmayı unutmuşum.

Son düzenleme:
Benzer bir durum yaşamıştım. Bilgisayari açma tuşuna basınca hiç tepki vermiyor ve anakartimda DRAM arıza LED'i yanıyordu. RAM'leri ekran kartını bağlantilari söktüm Power on/off tuşunu 8-10 sefer PC on of tuşunu 8-10 sefer açıp kapattım birikmiş elektrik varsa bosalsin diye BIOS pilini çıkardım son olarak. Tekrardan parçaların montajını yaptığımda hiçbir şey olmamış gibi çalışmıştı.

@DjeromB.'un dediklerini bir uygular mısın?

Parçaları çok kez çıkarıp takmıştım fakat BIOS pilini şimdi denedim. Değişen bir şey yok. Sorunun güç kaynağı bozulmasıyla sınırlı kaldığını düşünüyordum o yüzden emindim yenisini takınca çalışıcağından fakat pek öyle olmadı.

Parçaları çok kez çıkarıp takmıştım fakat BIOS pilini şimdi denedim. Değişen bir şey yok. Sorunun güç kaynağı bozulmasıyla sınırlı kaldığını düşünüyordum o yüzden emindim yenisini takınca çalışıcağından fakat pek öyle olmadı.
Anakart arızası gibi duruyor.

Kablolardan da şüphleniyordum fakat pinlere elektriği direkt iletince de sorun çözülmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı