Bilgisayar Hızlı Başlat Açıkken Kapanmıyor

Mustafa Sakallı

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 8 kullanırken Hızlı Başlat özelliği açıktı ve bilgisayar hemen açılıyordu. Ancak 8.1'e geçtikten sonra bu özellik açıkken bilgisayar kapanmıyor. Power tuşuna uzun basarak kapatabiliyorum. Özelliği denetim masasından devre dışı bıraktığım zamanda bu sefer bilgisayar geç açılıyor bu da benim canımı sıkıyor. @MF yardımcı olursa sevinirim.

Win 8.1 64-bit , Dell İnspiron 15R 5537. 8 GB RAM, İntel HD Family 4400 birincil ekran kartı, İ5 4200U işlemci. Sürücüler ise güncel.

İşletim sistemi güncelleştirmelerini kontrol et, güncelle. Sürücülerini elle güncelle. Özellikle yonga seti sürücüsünü "-overall" komutu ile yükle. Sürücüleri sürekli takip et ve güncelle.
Aksi halde hızlı başlatma özelliğini kapatman gerekecek.

Msi Live Update ya da Driver Identifier tarzı programlar ile sürücülerinin güncel olup, olmadığını öğrenebilirsin.

Buradan da komutu nereye gireceğini bulabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da belirtmem de fayda var. Daha önce bir konu açmıştım ''Bilgisayar uyku modundayken geri açılmıyor'' diye. Recep Baltaş dediği için yonga setini overall komutuyla güncelledim fakat hala bilgisayar uyku modundayken açılmıyor. Neyse çok da önemli değil uyku modu dedim ve kapattım. Ancak şimdi bilgisayar hızlı başlat özelliği açıkken kapatmaya çalıştığımda aynı uyku moduna girer gibi kapanıyor. Bilgisayasarda kapanıyor gibi bir yazı çıkmıyor, uyku moduna giriyor resmen. Böyle olunca da bilgisayar kapanmıyor. Sanırım ben uyku modu sorununu çözünce bu da çözülecek. @Recep Baltaş 'da bir el atarsa çok sevinirim bu duruma.

Sıkıntı güç seçenekleri ile alakalı ve bios sürümü güncel diyorsun.
Hızlı başlatı kapat, ağ bağdaştırıılardaki güç sekmesindeki tikleri kaldır, Seçtiğin güç profili ayarlarını kontrol et ve ekran kararma ve uyguya geçme ve güç düğmesinde ne yapacağını doğru ayarlar veya hiçbirşey yapma seçeneğini işaretle.
Anlattıklarım biraz karmaşık gelebilir ancak uzun olduğu için sıralı olarak yazdım.

Sıkıntı güç seçenekleri ile alakalı ve bios sürümü güncel diyorsun.
Hızlı başlatı kapat, ağ bağdaştırıılardaki güç sekmesindeki tikleri kaldır, Seçtiğin güç profili ayarlarını kontrol et ve ekran kararma ve uyguya geçme ve güç düğmesinde ne yapacağını doğru ayarlar veya hiçbirşey yapma seçeneğini işaretle.
Anlattıklarım biraz karmaşık gelebilir ancak uzun olduğu için sıralı olarak yazdım.
Olmuyor hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı