Bilgisayar hoparlöründen garip bir ses geliyor

EMOyt

Centipat
Merhaba dostlar. Bu olay 1-2 kere falan başıma geldi size belirtmek istedim. Arada bir olan bir olay, laptop kullanıyorum ve hoparlörden garip bir ses geliyor misal Discord'da sesli konuşmaya girdiğimizde konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar ya işte öyle bir ses geliyor. Korkuyorum acaba PC hacklenmiş olabilir mi? Aranızda böyle bir problem yaşan var mı?
Merhaba dostlar. Bu olay 1-2 kere falan başıma geldi size belirtmek istedim. Arada bir olan bir olay, laptop kullanıyorum ve hoparlörden garip bir ses geliyor misal Discord'da sesli konuşmaya girdiğimizde konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar ya işte öyle bir ses geliyor. Korkuyorum acaba PC hacklenmiş olabilir mi? Aranızda böyle bir problem yaşan var mı?
Hızlı cevap verirseniz sevinirim....
Hızlı cevap verirseniz sevinirim....

Konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar mı? Nasıl bir ses o discorddaki tarif etmeye çalıştığın örneği bile anlayamadım ben :) nereden çıkacaktı konuştuğumuz kişinin sesi başka :)
Sanırım discordda konuşmuyorken arkadaşımla konuşuyormuş gibi ses çıkıyor demek istemiş.

Hocam o nasıl oluyor ya 😂 hayır ben de discord kullanıyorum ben mi malım anlamadım hala. Konuşmuyorken konuşuyor gibi ses çıkması ne demek :) nasıl bir ses o cızırtı mı hışırtı mı?
Discord sesli okuma aktif olabilir ve biri mesajı söylet yapıyorsa ona da duyulur.

Discord sesli okuma aktif olabilir.
Bilgisayar durduk yere konuşuyorsa sorun donanımsal ya da yazılımsal değil psikolojik bence. Bir profesyonele görünmekte fayda olabilir :)

Benim iki kere başıma geldi. Telsiz frekansı karışmıştı hoparlöre. Cızırtılı şekşlde anonslar duymuştum ama anlık oldu ve geçti devam etmedi.

Eğer sürekli bir hışırtı tarzı ses duyuyorsa hoparlörde sorun olabilir. Benim hoparlör ilk açılışta yüksek bi gürültüyle hışırdıyor mesela. Kendine geldikten sonra geçiyor ama.

Başıma benzer bir durum masaüstü pc'de gelmişti. Dandik bir Speaker kullanıyordum. Sesi sonuna kadar açınca çok derinden konuşma sesleri geliyordu. Uzun süre çözemedim mevzuyu. En sonunda bir amatör telsiz almıştım o zaman ortaya çıkmıştı olay. Yakınlarda büyük bir inşaat vardı 30 katlı falan bir plaza yapılıyordu. Orada çalışanlar telsiz ile konuşuyormuş ve nasıl oluyorsa benim dandik speaker o telsiz frekansını yakalıyormuş. :)

Speaker değiştirince sorun düzelmişti.

PC hacklenmiş olabilir mi de koptum ben🤣🤣🤣
Abicim sen PC hacklenmesini basit bir şey mi sanıyorsun. Ya da şöyle farklı şekilde diyeyim... Millet ne yapsın senin bilgisayarını? Niye hacklesin. Komik olmayın yahu.

Soruya gelirsek de. Kullandığın kulaklık nedir bilmiyorum ancak Discord ile uyumsuz olabilir. Discord'un ses ayarlarında hem giriş hem de çıkış aygıtlarının kulaklıkta olduğundan emin ol. Ayrıca kulaklığı Discord ile kullanırken Windows ses aygıtlarında kulaklık seçili olduğundan emin ol.

Geri
Yukarı