Bilgisayar için uygun sürücüleri bulma

Evet o laptop'a HP Windows 10 destekli sürücü yayınlamamış. Intel'in sitesinde de yayınlanmış bir entegre grafik kartı sürücüsü yok, fakat muhtemelen windows kendi otomatik uygun olan intel hd graphics sürücüsünü kurmuştur. Senin de tek yapman gereken harici ekran kartı sürücünü buradan indirmek.
Birazdan ses kartı sürücünü de düzenle yapıp ekleyeceğim.
Harici ekran kartı sürücüsü kurulumunda iki seçenek var:
Catalyst Software Suite
Radeon Software Crimson Edition Beta
Hangisini kullanmamı önerirsiniz, ayrıca Windows kendi kendine Catalyst Software Suite programını kurmuş, o programı kaldırmam gereklimi ?

Harici ekran kartı sürücüsü kurulumunda iki seçenek var:
Catalyst Software Suite
Radeon Software Crimson Edition Beta
Hangisini kullanmamı önerirsiniz, ayrıca Windows kendi kendine Catalyst Software Suite programını kurmuş, o programı kaldırmam gereklimi ?
Evet kaldırıp sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp Crimson Beta olanı yüklemen gerekiyor. Yalnız şuan ki kurulu sürücüyü kaldırmadan önce siteden indir, sonrasında bilgisayarı yeniden başlatınca windows otomatik tekrar kendi yüklemesin.
Bu arada Windows 10 uyumlu ses sürücünü bulamadım, daha doğrusu indirip denemek gerekiyor benim öyle bir şansım yok ve tabii şuan ki windows'un kurduğu ses sürücüsünü kullanmaya da devam edebilirsin. Hem uğraşmamış olursun pek fark olmayacaktır.

Evet kaldırıp sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp Crimson Beta olanı yüklemen gerekiyor. Yalnız şuan ki kurulu sürücüyü kaldırmadan önce siteden indir, sonrasında bilgisayarı yeniden başlatınca windows otomatik tekrar kendi yüklemesin.
Sürücüyü kaldırmak için bir program lazım mı?

Tamamdır aygıt yöneticisinde görünen bilinmeyen aygıtları ne yapalım. Ekran Alıntısı.PNG

Tamamdır aygıt yöneticisinde görünen bilinmeyen aygıtları ne yapalım.Eki Görüntüle 971097
3 seçeneğin var.
1. Sana gönderdiğim HP'nin driver sitesinden sürücülere ve modellere bakıp windows 10 uyumlusunu internette arayıp bulabilirsin.
2. Genelde hiç tavsiye edilmeyen bir yöntem olsa da bu gibi durumlarda kullanmak zorunda olabiliyorsun. Driverbooster gibi otomatik driver yüklemesi yapan programları kullanabilirsin.
3. Ve bence asıl bilgisayarını tam olarak verimli kullanabilmek için windows 8 veya 8.1 sürümüne dönüş yapabilirsin. HP sitesi üzerinden laptop'una uyumlu olan driverleri kurabilirsin. Ben bunu öneririm.

3 seçeneğin var.
1. Sana gönderdiğim HP'nin driver sitesinden sürücülere ve modellere bakıp windows 10 uyumlusunu internette arayıp bulabilirsin.
2. Genelde hiç tavsiye edilmeyen bir yöntem olsa da bu gibi durumlarda kullanmak zorunda olabiliyorsun. Driverbooster gibi otomatik driver yüklemesi yapan programları kullanabilirsin.
3. Ve bence asıl bilgisayarını tam olarak verimli kullanabilmek için windows 8 veya 8.1 sürümüne dönüş yapabilirsin. HP sitesi üzerinden laptop'una uyumlu olan driverleri kurabilirsin. Ben bunu öneririm.
Windows 8.1 kurmuştum ama hiç alışamam gibi.
Desteklerin için çok teşekkürler. @Onizuka

Geri
Yukarı