Bilgisayar ikinci basışta açılıyor

Jugram

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar birkaç ay önce eski ana kartım bozulmuştu bende bu sebeple yeni bir anakart aldım. Ama neredeyse aldığım günden beri ikinci basışta başlıyor sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim?

Bu süreçte hiç temiz kurulum yaptınız mı? Eğer yaptıysanız format sonrasında da sorun devam ediyorsa anakart üzerindeki bios pili ya da süperkapasitörlerin ömrü bitiktir. Eğer format sonrasında yapmıyor, bir süre sonra yapmaya başlıyorsa

Why do I have to press the power button twice to start Windows, now?

Microsoft'un sitesindeki yazıyı takip etmenizi öneririm.

Sistem nedir hocam?
300w güç kaynağı
Asus p5 g41t lmx
Xeon e5450
4gb ram
hd serisi bir ekran kartı
Bu süreçte hiç temiz kurulum yaptınız mı? Eğer yaptıysanız format sonrasında da sorun devam ediyorsa anakart üzerindeki bios pili ya da süperkapasitörlerin ömrü bitiktir. Eğer format sonrasında yapmıyor, bir süre sonra yapmaya başlıyorsa

Why do I have to press the power button twice to start Windows, now?

Microsoft'un sitesindeki yazıyı takip etmenizi öneririm.
Hayır yapmadım. O zaman en yakın zaman da temiz bir kurulum yapıp test edeyim.

Hocam, modlu BIOS kurulu mu? Bir ihtimalle RAM kaynaklı da olabilir.

Pancar motoru gibi vurdurularak mı çalışıyor? İlginçmiş. Bios pilini söküp tekrar takmanızı öneririm. Onun dışında 24 pin güç girişi ya da power switch kablosunu kontrol edin.

Hocam, modlu BIOS kurulu mu? Bir ihtimalle RAM kaynaklı da olabilir.
Modlu Biosu kurmaya hiç uğraşmadım bu sorunun da hep PSU kaynaklı olabileceğini düşündüğümden Ramleri falanda kontrol etmedim. Sizden anladığım kadarıyla her bir bileşeni kontrol edip modlu Biosu kurmalıyım sanırım?
Pancar motoru gibi vurdurularak mı çalışıyor? İlginçmiş. Bios pilini söküp tekrar takmanızı öneririm. Onun dışında 24 pin güç girişi ya da power switch kablosunu kontrol edin.
Arada öyle tekliyordu ama şuan ilk basışta tepkisiz ikinci basışta çalışıyor :D.

Hocam, modlu BIOS kurun derim. Normalde bu anakartla Xeon desteği yok. İşlemci zaten modlu. BIOS da olsun.

Geri
Yukarı