Bilgisayar ikinci hard diski görmüyor

master43254

Femtopat
İkinci el hard disk aldım. Sorunsuz çalışıyor ama bilgisayara SSD'den sonra takınca görünmüyor. BIOS'ta bile yok. Acaba kablolarda mı sıkıntı vardır diye baktım ama hiçbir kablo ve SATA yuvası değiştirmeden sadece SSD'yi çıkardığımda bu sefer hard disk çalışabiliyor. Hard diski sadece depolama için kullanacağımdan gözükmesi lazım. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Eski bir sistem kullanıyorsanız Master/Slave ayarını doğru yaptığınızdan emin olun. Ana diski Port 1'de Master, HDD'yi Port 2'de Slave olarak ayarlayabilirsiniz.

İkinci el hard disk aldım. Sorunsuz çalışıyor ama bilgisayara SSD'den sonra takınca görünmüyor. BIOS'ta bile yok. Acaba kablolarda mı sıkıntı vardır diye baktım ama hiçbir kablo ve SATA yuvası değiştirmeden sadece SSD'yi çıkardığımda bu sefer hard disk çalışabiliyor. Hard diski sadece depolama için kullanacağımdan gözükmesi lazım. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Ben zamanın da bir kaç ayar kurcalayarak yapmıştım. Şu videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben zamanın da bir kaç ayar kurcalayarak yapmıştım. Şu videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler videodaki anlatılanlar ile oldu.

Geri
Yukarı