Bilgisayar ile Televizyon HDMI Bağlantısında Ses Hatası

Çileke$

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten sipariş verdiğim HDMI kablosu bugün elime ulaştı. 2.0 bir kablo aldım. Televizyona bağlıyoruz her şey gayet yolunda ve güzel. Görüntü olsun ses olsun mükemmel fakat çıkan seste ara ara pat pat gibi sesler çıkıyor. Bunun neden olduğunu bir türlü çözemedim. Başka kablolarla da denedim HDMI girişini değiştirerek de denedim ama olmuyor. Ekran kartı driverim son sürüm kontrol ettim.

Televizyon: HI-LEVEL
Ekran kartı: MSI Radeon R7 240 2GB

Yardım ederseniz sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonunuzun hdmi soketi sürümü ile ekran kartınızın hdmi soketi sürümü aynımı ? Televizyonunuzun hdmi 2.0 sürümü desteklediğinden eminmisiniz ? 2.0'ın A'sı ve B'si de var bu arada. Bu uyuşmazlıklardan kaynaklanıyor olabilir belki.

Televizyonunuzun hdmi soketi sürümü ile ekran kartınızın hdmi soketi sürümü aynımı ? Televizyonunuzun hdmi 2.0 sürümü desteklediğinden eminmisiniz ? 2.0'ın A'sı ve B'si de var bu arada. Bu uyuşmazlıklardan kaynaklanıyor olabilir belki.
2.0 dan düşük bir sürümle de denedim. Televizyonun ve ekran kartının soket sürümünü nasıl öğrenebilirim?

Bilgisayarınızda ses kartı var mı ? Varsa sürümünü güncellemeyi bir deneyin.
Güncelleyeyim hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı